mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > BMW M4 GTS w piekielnej wersji od G-Power

BMW M4 GTS w piekielnej wersji od G-Power

520 KM w sportowych coupe? Tak to bardzo dużo! Taką moc seryjnie generuje silnik BMW M4 i... dla niektórych okazuje się to zbyt niską wartością. Pomocną dłoń wyciąga do nich jednak tuner G-Power.

BMW M4 GTS w piekielnej wersji od G-Power

BMW M4 w wersji GTS to bardzo rzadki samochód, powstanie jedynie 700 egzemplarzy. Płacisz ogromne pieniądze i masz auto takie samo jak siedmiuset innych kierowców? Jeżeli uważasz, że to niedopuszczalne, możesz stuningować swój samochód.

Firma G-Power wgrała do komputera sterującego silnikiem 3.0 biturbo swój najnowszy "wirus" B-Tronik 2 V3, który poprawia osiągi samochodu za pomocą modyfikacji wtrysku paliwa, zapłonu oraz zwiększania ciśnienia w turbosprężarce. Ale oprogramowanie to nie wszystko. Tuner dodaje parę nowych turbosprężarek wyposażonych w większe turbiny, które nie tylko podnoszą ciśnienie doładowania, ale takżę obniżają temperaturę gazów wylotowych. Efekt? To 615 koni mechanicznych, a to powinno zadowolić większość wymagających kierowców. 


G-Power BMW M4 GTS jest w stanie przyspieszyć do setki w 3,6 sekundy. Różnica względem seryjnego samochodu to tylko 0,2 sekundy więc nie jest porażająca, ale tuner zarzeka się, że najlepsze efekty zwiększonej mocy czuć przy wyższych prędkościach. Efektem tego jest możliwość usunięcia elektronicznej blokady prędkości maksymalnej z seryjnych 250 km/h - BMW bez kagańca jest w stanie rozpędzić się do wartości 320 km/h.

G-Power to studnia bez dna. To dlatego, że możesz dobierać coraz to doskonalsze elementy samochodu. Chcesz inne felgi? Proszę, tuner oferuje 21-calowe kute obręcze. A może sportowy przelotowy wydech? Nie ma sprawy. Cały pakiet modyfikacji i części to koszt około 17 000 euro, czyli jakieś 75 000 zł.

Czy warto? G-Power twierdzi, że zrobiło już 4 takie samochody, które zabrano prosto z taśmy produkcyjnej. Widać klienci zlecili modyfikacje, nawet nie widząc wcześniej swoich nowych nabytków. Więc chyba było warto.

Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW G-Power M4 Coupe

Podobne wiadomości:

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

Premiery 2017-01-17

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Aktualności 2017-01-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche 911 GT2 - nowa generacja tylko z automatem
Porsche 911 GT2 - nowa generacja tylko z automatem
O nowym 911 GT2 mówi się od dawna. Samochód, być może zostanie pokazany jeszcze w tym roku. Znamy kilka szczegółów.