mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > BMW Road Show

BMW Road Show

BMW Road Show to ogólnopolska impreza prowadzona od kilku lat przez BMW Polska za pośrednictwem autoryzowanych salonów dealerskich. Impreza ma charakter cykliczny, a jej celem jest przybliżenie klientom nowych produktów oferowanych przez niemiecką markę.

BMW Road Show

Korzystając z zaproszenia salonu dealerskiego BMW Sikora z Bielska-Białej mieliśmy możliwość dokładniej przyglądnąć się temu wydarzeniu, a jednocześnie przetestować jedne z nowszych modeli BMW. Jak już wspomnieliśmy impreza dotychczas była powiązana z wprowadzaniem na rynek nowych modeli, tak jak w przypadku serii 1 (E87), która  zastąpiła popularnego Compacta, czy serii 3 Limuzyny i Touring (E90 i E91). Tym razem postawiono na prezentację modeli serii 3, X3 oraz 5 w najmniejszych wersjach silnikowych.

W przypadku salonu Sikora dodatkową atrakcją były motocykle, w tym pokazana po raz pierwszy w tym punkcie tegoroczna nowość R 1200 S z silnikiem boksera nie spotykanym wcześniej w sportowych motocyklach. Jako ciekawostkę można zaznaczyć, ze Dealer BMW Sikora to tegoroczny laureat wyróżnienia przyznawanego przez BMW Polska za najlepszą sprzedaż motocykli BMW w Polsce (nagroda przypadła temu punktowi również w roku minionym). Duża zasługa w tym wyniku właściciela salonu, Ireneusza Sikory, który czynnie bierze udział w wyścigach motocyklowych w Polsce i Europie.

W salonie dokonano również prezentacji pojazdów, na zewnątrz zaś klienci zapraszani imiennie mieli możliwość wyboru samochodu do jazdy testowej. Impreza w założeniu nie będąca masową, i tym razem zachowała swój kameralny charakter. W ciągu dnia przyjęto ok. 50-ściu gości, co pozwoliło na odpowiednie przyjęcie każdego z nich od chwili wejścia do salonu aż po zakończenie jazdy testowej. Co ciekawe, mężczyźni wcale nie zdominowali liczebnie pań, które zwykły siadywać w samochodach dłużej i przyglądać się bardziej dokładnie.

Po raz pierwszy na imprezę przybyli dziennikarze lokalnych pism, portali i telewizji. Ponieważ idea Road Show zdążyła się zakorzenić w BMW w Polsce i spodobać jej uczestnikom, należy spodziewać się kolejnych imprez tego rodzaju już wkrótce.

Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW

Podobne wiadomości:

BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje swoich modeli

BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje...

Aktualności 2017-10-26

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

~wir 2006-06-15

Fajna impreza, byłem na niej u innego dilera.

~Marcin 2006-06-15

Jak to jest polska impreza to czemu sie nazywa road show?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wojskowy Volkswagen Crafter z polskiej fabryki
Wojskowy Volkswagen Crafter z polskiej fabryki
Przeznaczony dla wojska Volkswagen Crafter, wykonany w całości w Polsce, jest jedną z gwiazd Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Oprócz niego na stoisku Volkswagena wystawione są dwa modele Amarok.