Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > BMW Road Show

BMW Road Show

BMW Road Show to ogólnopolska impreza prowadzona od kilku lat przez BMW Polska za pośrednictwem autoryzowanych salonów dealerskich. Impreza ma charakter cykliczny, a jej celem jest przybliżenie klientom nowych produktów oferowanych przez niemiecką markę.

BMW Road Show

Korzystając z zaproszenia salonu dealerskiego BMW Sikora z Bielska-Białej mieliśmy możliwość dokładniej przyglądnąć się temu wydarzeniu, a jednocześnie przetestować jedne z nowszych modeli BMW. Jak już wspomnieliśmy impreza dotychczas była powiązana z wprowadzaniem na rynek nowych modeli, tak jak w przypadku serii 1 (E87), która  zastąpiła popularnego Compacta, czy serii 3 Limuzyny i Touring (E90 i E91). Tym razem postawiono na prezentację modeli serii 3, X3 oraz 5 w najmniejszych wersjach silnikowych.

W przypadku salonu Sikora dodatkową atrakcją były motocykle, w tym pokazana po raz pierwszy w tym punkcie tegoroczna nowość R 1200 S z silnikiem boksera nie spotykanym wcześniej w sportowych motocyklach. Jako ciekawostkę można zaznaczyć, ze Dealer BMW Sikora to tegoroczny laureat wyróżnienia przyznawanego przez BMW Polska za najlepszą sprzedaż motocykli BMW w Polsce (nagroda przypadła temu punktowi również w roku minionym). Duża zasługa w tym wyniku właściciela salonu, Ireneusza Sikory, który czynnie bierze udział w wyścigach motocyklowych w Polsce i Europie.

W salonie dokonano również prezentacji pojazdów, na zewnątrz zaś klienci zapraszani imiennie mieli możliwość wyboru samochodu do jazdy testowej. Impreza w założeniu nie będąca masową, i tym razem zachowała swój kameralny charakter. W ciągu dnia przyjęto ok. 50-ściu gości, co pozwoliło na odpowiednie przyjęcie każdego z nich od chwili wejścia do salonu aż po zakończenie jazdy testowej. Co ciekawe, mężczyźni wcale nie zdominowali liczebnie pań, które zwykły siadywać w samochodach dłużej i przyglądać się bardziej dokładnie.

Po raz pierwszy na imprezę przybyli dziennikarze lokalnych pism, portali i telewizji. Ponieważ idea Road Show zdążyła się zakorzenić w BMW w Polsce i spodobać jej uczestnikom, należy spodziewać się kolejnych imprez tego rodzaju już wkrótce.

Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW

Podobne wiadomości:

BMW Seria 5 G30 - zobacz ceny nowej

BMW Seria 5 G30 - zobacz ceny nowej "piątki"

Aktualności 2016-10-19

BMW M4 Coupe - DTM Champion Edition z okazji mistrzostwa

BMW M4 Coupe - DTM Champion Edition z okazji...

Aktualności 2016-10-17

Komentuj:

~wir 2006-06-15

Fajna impreza, byłem na niej u innego dilera.

~Marcin 2006-06-15

Jak to jest polska impreza to czemu sie nazywa road show?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
Już za kilka lat na rynku pojawi się kolejna odsłona Mercedesa SL. Największy roadster od producenta samochodów w gwiazdą zostanie tym razem zaprojektowany przez ekipę z Affalterbach.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj