mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > BMW Sauber: Kubica zwolnił Rampfa?

BMW Sauber: Kubica zwolnił Rampfa?

Seria błędnych decyzji powodem planowanej na jesień zmianie na stanowisku dyrektora technicznego BMW Sauber. O odsunięciu głównego inżyniera Willy'ego Rampfa mógł przesądzić fakt, że przed Grand Prix Francji zignorował opinię Roberta Kubicy.

BMW Sauber: Kubica zwolnił Rampfa?
Polski kierowca niedawno wytknął swojemu zespołowi, że nie rozwija się w odpowiednim tempie. Jedną z przyczyn powiększania się straty do Ferrari i McLarena były złe wybory dokonywane przez odpowiedzialnego za kwestie techniczne Rampfa. Przed ostatnim wyścigiem Niemiec zdecydował o zamontowaniu w bolidach przednich spojlerów powodujących gorsze osiągi.
Po testach w połowie czerwca w Barcelonie, gdzie sprawdzano nowy element, Kubica negatywnie ocenił wpływ zmodyfikowanego skrzydła na zachowanie auta. Jego zdaniem poszerzona - w porównaniu z wersją użytą w tak udanym dla Kubicy i jego zespołu GP Kanady - górna lotka nie dawała spodziewanych korzyści.

Drugi kierowca BMW Nick Heidfeld chwalił nową część, więc obie wersje przywieziono do Francji. Dopiero na miejscu Rampf podjął decyzję o użyciu nowszej wersji w wyścigu. Skończyło się najgorszym wynikiem w tym sezonie. Kubica dojechał do mety na 5. miejscu, Heidfeld był 13.

"Podjęliśmy złe decyzje. Ja sugerowałem co innego, zespół mnie nie posłuchał i wybrał inne rozwiązanie" - komentował wtedy Kubica. Prawdopodobnie ten błąd kosztował głównego inżyniera (tak należy rozumieć znaczenie słowa "zespół") posadę. Rampf nie potrafił wykorzystać nieprzeciętnych umiejętności Roberta.
Tematy w artykule: Robert Kubica F1 Sauber f1 F1

Podobne wiadomości:

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.