mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > BMW Sauber: Kubica zwolnił Rampfa?

BMW Sauber: Kubica zwolnił Rampfa?

Seria błędnych decyzji powodem planowanej na jesień zmianie na stanowisku dyrektora technicznego BMW Sauber. O odsunięciu głównego inżyniera Willy'ego Rampfa mógł przesądzić fakt, że przed Grand Prix Francji zignorował opinię Roberta Kubicy.

BMW Sauber: Kubica zwolnił Rampfa?
Polski kierowca niedawno wytknął swojemu zespołowi, że nie rozwija się w odpowiednim tempie. Jedną z przyczyn powiększania się straty do Ferrari i McLarena były złe wybory dokonywane przez odpowiedzialnego za kwestie techniczne Rampfa. Przed ostatnim wyścigiem Niemiec zdecydował o zamontowaniu w bolidach przednich spojlerów powodujących gorsze osiągi.
Po testach w połowie czerwca w Barcelonie, gdzie sprawdzano nowy element, Kubica negatywnie ocenił wpływ zmodyfikowanego skrzydła na zachowanie auta. Jego zdaniem poszerzona - w porównaniu z wersją użytą w tak udanym dla Kubicy i jego zespołu GP Kanady - górna lotka nie dawała spodziewanych korzyści.

Drugi kierowca BMW Nick Heidfeld chwalił nową część, więc obie wersje przywieziono do Francji. Dopiero na miejscu Rampf podjął decyzję o użyciu nowszej wersji w wyścigu. Skończyło się najgorszym wynikiem w tym sezonie. Kubica dojechał do mety na 5. miejscu, Heidfeld był 13.

"Podjęliśmy złe decyzje. Ja sugerowałem co innego, zespół mnie nie posłuchał i wybrał inne rozwiązanie" - komentował wtedy Kubica. Prawdopodobnie ten błąd kosztował głównego inżyniera (tak należy rozumieć znaczenie słowa "zespół") posadę. Rampf nie potrafił wykorzystać nieprzeciętnych umiejętności Roberta.
Tematy w artykule: Robert Kubica F1 Sauber f1 F1

Podobne wiadomości:

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Pit Lane BMW w Warszawie

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando