mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > BMW Z4 dla Wielkiej Orkiestry

BMW Z4 dla Wielkiej Orkiestry

Stowarzyszenie Dealerów BMW, przy wsparciu BMW Polska, przekazało Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy BMW Z4 Coupe. Auto oddane na licytację jest ostatnim egzemplarzem tej serii, który zjechał z taśmy produkcyjnej. Wartość rynkowa tego wyjątkowego samochodu to około 200.000 zł.

BMW Z4 dla Wielkiej Orkiestry
Autorem projektu samochodu jest Polak – Tomasz Sycha, pracujący w dziale designu BMW Group od 15 lat. To jemu BMW Z4 Coupe zawdzięcza swój wygląd. Znawcy motoryzacji porównują stylistykę tego auta do drapieżnika gotowego do skoku.

Po otrzymaniu informacji o inicjatywie polskich dealerów projektant przesłał swój rysunek, który wygrał w wewnętrznym konkursie na projekt nowego modelu i według którego wyprodukowano BMW Z4 Coupe. Rysunek, który otrzyma zwycięzca licytacji auta, jest opatrzony specjalną dedykacją Tomasza Sychy dla WOŚP.

Dealerzy BMW w Polsce po raz pierwszy, ale w niezwykle spektakularny sposób wspierają WOŚP. Spontaniczny pomysł jednego z dealerów natychmiast podchwycili wszyscy właściciele salonów sprzedaży, a także szefowie BMW Polska. - Zwykle różnimy się w wielu sprawach i dochodzenie do wspólnych decyzji bywa trudne. Tym razem nasza zgoda na przekazanie auta Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy była natychmiastowa i jednomyślna – powiedział Prezes Stowarzyszenia Dealerów BMW, Aleksy Breczko.

- To auto to zdecydowanie będzie jeden z największych hitów tegorocznych aukcji Orkiestry – powiedział szef Fundacji WOŚP, Jurek Owsiak. – I nie chodzi tu tylko o jego nominalną wartość. Fantastyczna jest historia, związana z tym konkretnym egzemplarzem, którego właściciela wyłoni orkiestrowa aukcja. Takie właśnie przedmioty cieszą się największym zainteresowaniem internautów i osiągają niebotyczne wręcz wartości, chociaż, jak każda aukcja finału, ta także rozpocznie się od wartości 1 zł.”

Samochód posiada sześciocylindrowy silnik rzędowy o mocy 265 KM i pojemności 3 litrów. Dwuosobowe sportowe auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,7 sekund. Prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Auto wyposażone jest w sześciobiegową skrzynię manualną.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Z4
BMW Z4
Cena podstawowa już od: 160 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr.

Podobne wiadomości:

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

Premiery 2017-01-17

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Aktualności 2017-01-10

Komentuj:

~handlarz 2010-01-06

hehehee śmiesznie by było, gdtyby poszedl poniżej nominalnej wartość

sajmon 2010-01-06

bardzo miły gest, oby więcej takich!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross
Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross
Mitsubishi zaprezentowało nowego SUV-a, którego nazwa kojarzy się z legendarnym, sportowym coupe. Model Eclipse Cross zadebiutuje na targach w Genewie.
Odgadnij model Odgadnij model