mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > BMW bliskie odejścia z F1!

BMW bliskie odejścia z F1!

Godzina 10:00 w środę to godzina "zero" dla przyszłości Roberta Kubicy w Formule 1. Zespół BMW Sauber zwołał w tym czasie w Monachium konferencję prasową. Prawdopodobnie chodzi o ogłoszenie decyzji o wycofaniu się z Formuły 1.

BMW bliskie odejścia z F1!
Jak donosi portal f1.pl w spotkaniu z dziennikarzami wezmą udział najważniejsze osoby związane z BMW i aktywnością marki w sporcie samochodowym: prezes zarządu BMW Norbert Reithofer, dyrektor ds. rozwoju Klaus Dräger oraz szef ekipy BMW Sauber, Mario Theissen. Powodem zwołania konferencji jest "obecny rozwój sportu motorowego", a źródła w BMW odmawiają podania szczegółowej przyczyny - poza faktem, że jest ona "ważna".


Nie da się ukryć, że w sezonie 2009 zespół BMW Sauber spisuje się wyraźnie poniżej oczekiwań - nie tylko kibiców, ale i samej ekipy. Rok po odniesieniu pierwszego zwycięstwa i wywalczeniu przez Roberta Kubicę czwartego miejsca w mistrzostwach świata kierowców (choć możliwa była walka o wyższe lokaty) podopieczni Mario Theissena mieli włączyć się do walki o mistrzowski tytuł.

Ponadto decyzja o ewentualnym wycofaniu się z F1 po tym sezonie może mieć przyczyny czysto ekonomiczne. Chodzi o kryzys finansowy trwający od dłuższego czasu w branży motoryzacyjnej. Być może BMW postanowiło ciąć koszty i swoje działania skierowało właśnie na pochłaniający duże ilości pieniędzy zespół F1.

Podobne wiadomości:

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Kubica z nowym autem w Rajdzie Portugalii

Kubica z nowym autem w Rajdzie Portugalii

Aktualności 2015-05-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Subaru Impreza już na drogach - znamy ceny
Nowe Subaru Impreza już na drogach - znamy ceny
Japoński producent wprowadza do salonów piątą generację Subaru Imprezy. Nowy model będzie dostępny na początek tylko z jednym silnikiem.