mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > BMW i PSA razem

BMW i PSA razem

Niemiecki koncern BMW oraz francuski PSA (Peugeot Citroen) zainwestują wspólnie ponad 100 milionów euro we wspólne centrum rozwoju technologii hybrydowej i napędu elektrycznego.

BMW i PSA razem
Utworzenie "BMW Peugeot Citroen Electrification" pozwoli szybciej realizować wspólne cele. Produkcja wspólnych elementów hybrydowych ma rozpocząć się w 2015 roku. Połączone siły obu koncernów obrały za cel zostanie liderem wśród czołowych graczy w dziedzinie napędów elektrycznych. Chcą to osiągnąć w ciągu kilku lat.

"BMW i PSA połączyły swoje ścieżki wraz z jasnymi i ambitnymi celami. Chcemy aby nasza firma była jednym z wiodących dostawców w dziedzinie napędów elektrycznych w ciągu najbliższych lat", powiedział Prezes Zarządu BMW Peugeot Citroen Electrification, Wolfgang Güllich. Dyrektor Zarządzający Jean Leflour dodał: "Będziemy wyznaczać nowe standardy dla przyszłych know-how w systemach elektryfikacji."

W nowym Centrum Badań i Rozwoju w Monachium do końca 2011 roku będzie pracować około 400 pracowników. Hybrydowe części będą produkowane w Mulhouse we Francji, gdzie fabryka ma liczyć 250 pracowników. BMW i PSA w dziedzinie technologii napędowej współpracują już ze sobą od prawie dziesięciu lat. Ponad 1,8 mln czterocylindrowych silników benzynowych zostało wyprodukowanych dla MINI, Peugeota i Citroena. W zeszłym roku oba koncerny zgodziły się na kontynuowanie współpracy nad następną generacją czterocylindrowych silników benzynowych.

Podobne wiadomości:

DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów

DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów

Aktualności 2017-05-30

BMW Concept 8 – luksusowa wizja coupe

BMW Concept 8 – luksusowa wizja coupe

Samochody luksusowe 2017-05-26

Już jutro rusza we Włoszech prestiżowa wystawa Villa d`Este. To właśnie tam zadebiutuje najnowszy projekt bawarskiego producenta. Koncepcyjny model nawiązuje do legendarnej „ósemki”. Czy w końcu doczekamy się następcy?

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla Model 3 - poznaliśmy dane techniczne
Tesla Model 3 - poznaliśmy dane techniczne
Amerykański producent przygotowuje się do wprowadzenia długo oczekiwanego modelu na rynek. Najtańszy samochód elektryczny od kalifornijskiego producenta ma zrewolucjonizować rynek, a tymczasem ujawniono pierwsze dane techniczne.