mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > BMW i Toyota pracują nad konkurentem 911

BMW i Toyota pracują nad konkurentem 911

O mariażu Toyoty i BMW wiemy już od kilku lat. Tylko na razie większego poza współpracą w kwestii jednostek napędowych nie wyniknęło. Okazuje, się że obie firmy pracują nad konkurentem dla Porsche 911.

BMW i Toyota pracują nad konkurentem 911
Jak donoszą zagraniczni informatorzy dwa modele spod kooperujących marek będą wyposażone w aluminiową płytę podłogową oraz karoserię z włókna węglowego wzmacnianego specjalnym kompozytem. Podobno długość nowej konstrukcji wyniesie około 4,5 metra, więc będzie pod względem gabarytów konkurować z Porsche 911.

Na razie producenci milczą na temat projektu. Wiadomo tylko tyle, że Toyota skończyła już prace nad wyglądem nowego samochodu, który ma zaskoczyć wyglądem. Auto będzie mocno odróżniać się od pozostałej gamy japońskiego producenta.

Na razie niepotwierdzone są także opcje silnikowe. Rozważany jest silnik czterocylindrowy o pojemności dwóch litrów. Jednostka wspomagana przez turbo rozwinie 241 KM oraz 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W grę wchodzi także silnik o pojemności trzech litrów. Rzędowa szóstka rodem z BMW oferowałaby moc 335 KM oraz 450 Nm maksymalnego momentu. Być może pojawi się też wariant hybrydowy. Taki samochód rozwijałby moc 473 KM.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota BMW

Podobne wiadomości:

BMW prezentuje Z4 Concept

BMW prezentuje Z4 Concept

Aktualności 2017-08-17

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

Aktualności 2017-10-27

Komentuj:

~konkret 2015-07-23

Miło, że zamiast ze sobą rywalizować łączą siły aby powstało coś nowego.Toyota i BMW to solidne marki których współpraca może zaowocować świetnym autem.Ciężko będzie im zbic pozycje 911 ale czemu nie warto sprobować , porsche jak wiadomo to odwieczny rywal BMW i coś czuje że chcieli by w koncu pokazac pazur, robiąc konkurenta dla 911.

~mały 2015-07-23

Z tego co widzę to silna konkurencja sie szykuje dla Porshe. Dobre połączenie solidnych marek i proszę jakie owoce z tego powstają. Ta dwójka powinna częściej ze sobą współpracować. Niezawodność i elegancja Toyoty + silniki BMW dają dobre połączenie, o czym już mieliśmy okazję się przekonać.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.