mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > BMW inwestuje w Polsce

BMW inwestuje w Polsce

Niemiecki koncern BMW wybuduje w Słubicach, na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, centrum logistyczne. Jest to pierwsza taka inwestycja koncernu w Polsce.

BMW inwestuje w Polsce

Do tej pory BMW inwestowało w naszym kraju wyłącznie w salony sprzedaży, jednak sukces komercyjny tej marki w naszej części Europy wpłynął na decyzję o budowie centrum a w przyszłości niewykluczona jest także np. budowa fabryki części. Budowane centrum logistyczno-magazynowe na Polskę i kraje Europy Wschodniej w Słubicach, będzie kosztować około 30 mln zł. Centrum, które powstanie na 3,5 ha działce, będzie zajmować się sprzedażą części zamiennych. Powstanie magazyn o powierzchni 15 tys. mkw. BMW planuje zatrudnić około 70-80 osób.

Gotowa jest już dokumentacja i projekt, a w tej chwili trwają prace ziemne na terenie budowy. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na maj 2008 roku.

Polska jest centrum poddostawców sektora motoryzacyjnego. W 2006 r. znalazła się w pierwszej trójce państw oferujących najlepsze warunki dla lokalizacji zakładów producentów komponentów branży motoryzacyjnej. W Polsce istnieje sieć 650 poddostawców, m.in. Delphi, Faurecia czy Inter Groclin Auto, które współpracują z koncernem BMW.

Przeczytaj także:

OLSA - lampy z Kostrzyna (2007-06-04)

BCC rozbuduje zakład pojazdów specjalnych (2007-05-29)


Podobne wiadomości:

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Polskie drogi 2015-06-26

Wybrano wykonawców MOP-ów na S3

Wybrano wykonawców MOP-ów na S3

Polskie drogi 2015-06-05

Komentuj:

~Wojtek 2007-10-19

Zacznijcie się leczyć i interesować historią to co zrobił PIS(uar) przez ostatnie dwa lata zacznie "procentować" dopiero za kolejne dwa lata jak do tej pory to zbieramy profity po poprzednich rządach m.in. SLD i nawet AWS-u. To nie działa na zasadzie decyzja dziś wynik jutro, trzeba czasu. Służbę zdrowia zreformował AWS negatywne skutki reformy odczuło SLD. Wyniki rządów PIS zbiorą ich nastepcy, może oto im właśnie chodzi żeby pogrążyć innych (ciągle to robią). Jak nie macie pojęcia o polityce i gospodarce to po tym komentarzu skończcie wtręty polityczne na stronie dotyczącej motoryzacji.

~antypis 2007-10-15

nie pis przyciąga, na tej stronie można znaleźć informacje o inwestycjach motoryzacyjnych z kilku ostatnich lat, nie tylko z tych dwóch, wiec co wy pisuary wypisujecie????

~litwin 2007-10-14

Oby pis rzadził jak najdłużej!

~raper 2007-10-13

musiecie matolki wpychac polityke nawet na ta strone???

~BRAWO PIS !!! 2007-10-13

BRAWO PIS !!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.