mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > BMW serii 5 na służbie

BMW serii 5 na służbie

Najnowsza generacja BMW serii 5 będzie teraz wykorzystywana w Niemczech w codziennej pracy przez policję, straż pożarną oraz służby medyczne.

BMW serii 5 na służbie

Podstawowymi kryteriami, które zdecydowały o wyborze akurat tego modelu były bardzo dobre właściwości jezdne, duża zwrotność, wzorcowy poziom bezpieczeństwa oraz szereg systemów wspomagających układ jezdny (np. system dynamicznej kontroli trakcji DSC). Obok tych cech duże znaczenie dla niemieckich służb ratowniczych miały również ekonomiczność oraz mała strata na wartości tych aut.

Oczywiście auta zostały dostosowane do rodzaju wykonywanej pracy. Zamocowany na dachu "kogut" jest jednak wysoce aerodynamiczny, nie wpływający na pogorszenie osiągów lub na zwiększenie zużycia paliwa, a dodatkowo dzięki  specjalnej okleinie  jest widoczny z daleka.

Wnętrze BMW serii 5, obok standardowego wyposażenia, otrzymało także szereg specyficznych akcesoriów. Np. w wersji dla policji umieszczono z tyłu specjalne uchwyty na pistolety maszynowe, a system Car-PC umożliwia połączenie z centralnym komputerem policyjnym za pomocą nowoczesnej technologii Bluetooth.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.