Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > BMW stworzyło... pociąg metra

BMW stworzyło... pociąg metra

Może nie do końca stworzyło, ale raczej zaprojektowało.

BMW stworzyło... pociąg metra
Latem 2010 roku Siemens zlecił firmie, wchodzącej w skład BMW Group, czyli DesignworksUSA, zaprojektowanie Metro Inspiro, czyli pociągu metra, tworzonego przez Siemensa. Dla nas, Polaków, jest to o tyle ciekawa i ważna informacja z tego powodu, że pociąg będzie miał swoją premierę w jednej z największych i najbardziej rozwiniętych sieci metra w Europie i na świecie, czyli w Warszawie.

BMW skupiło się na kompromisie, wynikającym z wymogów Siemensa, potencjalnych operatorów, pasażerów oraz, nieodłącznych w dzisiejszych czasach, obrońców środowiska. Jest tutaj także szerokie pole popisu dla przyszłych klientów, jako że możliwości indywidualizacji są wręcz nieograniczone.

To chyba pierwszy raz, kiedy na stronach naszego portalu piszemy o pociągu metra. Ale jeśli zaczęliśmy, musimy skończyć, zatem: BMW zastosowało w pociągu bardzo szerokie wejścia, drzwi, które mogą się przesuwać na boki bądź standardowo otwierać do wewnątrz, a także bardzo dużo przestrzeni pomiędzy dwoma bocznymi rzędami siedzeń.

Jak mówiliśmy, sprzęt będzie miał swoją premierę u nas. Operator, czyli Metro Warszawskie, wydało 272 miliony euro (ok. 1.064 miliona złotych) na 35 sześcio-wagonowych pociągów, których dostarczanie rozpocznie się jesienią 2012 roku. To cieszy. 15 z nich będzie jeździło po obecnej nitce metra, natomiast pozostałe 20 będzie użytkowane na, dopiero powstającej, drugiej linii.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW Warszawa metro Siemens design

Podobne wiadomości:

BMW Seria 5 G30 - zobacz ceny nowej

BMW Seria 5 G30 - zobacz ceny nowej "piątki"

Aktualności 2016-10-19

BMW M4 Coupe - DTM Champion Edition z okazji mistrzostwa

BMW M4 Coupe - DTM Champion Edition z okazji...

Aktualności 2016-10-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Twórca Fiskera Karma pracuje nad zupełnie nowym wcieleniem modelu. Auto będzie produkowane przez nową firmę i trafi na rynek już w przyszłym roku. Model o zasięgu 644 km trafi do segmentu samochodów elektrycznych premium.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj