mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > BMW stworzyło... pociąg metra

BMW stworzyło... pociąg metra

Może nie do końca stworzyło, ale raczej zaprojektowało.

BMW stworzyło... pociąg metra
Latem 2010 roku Siemens zlecił firmie, wchodzącej w skład BMW Group, czyli DesignworksUSA, zaprojektowanie Metro Inspiro, czyli pociągu metra, tworzonego przez Siemensa. Dla nas, Polaków, jest to o tyle ciekawa i ważna informacja z tego powodu, że pociąg będzie miał swoją premierę w jednej z największych i najbardziej rozwiniętych sieci metra w Europie i na świecie, czyli w Warszawie.

BMW skupiło się na kompromisie, wynikającym z wymogów Siemensa, potencjalnych operatorów, pasażerów oraz, nieodłącznych w dzisiejszych czasach, obrońców środowiska. Jest tutaj także szerokie pole popisu dla przyszłych klientów, jako że możliwości indywidualizacji są wręcz nieograniczone.

To chyba pierwszy raz, kiedy na stronach naszego portalu piszemy o pociągu metra. Ale jeśli zaczęliśmy, musimy skończyć, zatem: BMW zastosowało w pociągu bardzo szerokie wejścia, drzwi, które mogą się przesuwać na boki bądź standardowo otwierać do wewnątrz, a także bardzo dużo przestrzeni pomiędzy dwoma bocznymi rzędami siedzeń.

Jak mówiliśmy, sprzęt będzie miał swoją premierę u nas. Operator, czyli Metro Warszawskie, wydało 272 miliony euro (ok. 1.064 miliona złotych) na 35 sześcio-wagonowych pociągów, których dostarczanie rozpocznie się jesienią 2012 roku. To cieszy. 15 z nich będzie jeździło po obecnej nitce metra, natomiast pozostałe 20 będzie użytkowane na, dopiero powstającej, drugiej linii.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW Warszawa metro Siemens design

Podobne wiadomości:

BMW Concept 8 – luksusowa wizja coupe

BMW Concept 8 – luksusowa wizja coupe

Samochody luksusowe 2017-05-26

Już jutro rusza we Włoszech prestiżowa wystawa Villa d`Este. To właśnie tam zadebiutuje najnowszy projekt bawarskiego producenta. Koncepcyjny model nawiązuje do legendarnej „ósemki”. Czy w końcu doczekamy się następcy?

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

Premiery 2017-01-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV
Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV
Kilka tygodni temu Toyota zastrzegła znak towarowy TJ Cruiser. Wszystko wskazuje na to, że niebawem dołączy do gamy kolejny SUV. Pierwsze doniesienia mówią o wersji produkcyjnej konceptu FT-4X, który zadebiutował w Nowym Jorku.