mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > BMW wciąż rozwija bolid Kubicy

BMW wciąż rozwija bolid Kubicy

BMW Sauber nadal zamierza rozwijać tegoroczny bolid, którym jeździ Robert Kubica. Szefostwo niemieckiej ekipy intensywnie myśli jednak o przyszłorocznych startach swoich zawodników w Grand Prix.

BMW wciąż rozwija bolid Kubicy
Zespół Roberta Kubicy może być niemal pewny trzeciego miejsca w klasyfikacji konstruktorów. Czwarte w tabeli Renault traci do BMW 41 punktów i bardzo wątpliwe jest, aby nadrobiło tą różnicę w pozostałych pięciu wyścigach.

"W przyszłym roku chcemy poczynić znacznie większy postęp niż dwa zespoły przed nami. Tylko w taki sposób możemy ich dogonić. Połowa naszej mocy produkcyjnej skupia się na bolidzie F1.08" - mówi Mario Theissen, dyrektor ekipy BMW.

"Wciąż mówimy jednak o połowie mocy produkcyjnej. Oznacza to, że wciąż mamy odpowiednie zasoby, aby ulepszać tegoroczny model. Przed nami pięć wyścigów i sporo usprawnień. Chcemy jeszcze stanąć na podium w tym roku."

Spokojniej szanse na spektakularny triumf w przyszłym roku ocenia Robert Kubica. Polak liczy co prawda na lepszy bolid, ale przestrzega przed zbytnim optymizmem.

"Zrobimy wszystko co w naszej mocy. Mamy dobrą bazę techniczną i świetnych ludzi. W Formule 1 nigdy jednak nic nie wiadomo. Nie muszę wymieniać nazw zespołów, które spodziewały się dobrych wyników, a tak naprawdę mocno zawiodły" - mówi krakowianin.

"Jesteśmy przekonani, że nasz bolid będzie dobrze jeździł. Pozostaje jednak odpowiedź na pytanie jak samochód będzie zachowywał się bez kontroli trakcji, lecz osobiście jestem dobrej myśli" - dodaje Kubica.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda pracuje nad hybrydą
Honda pracuje nad hybrydą
Japoński producent postawił sobie bardzo ambitny cel. Do 2030 roku dwie trzecie samochodów sprzedawanych przez tą markę ma być napędzana układem hybrydowym. Dlatego inżynierowie pracują nad nowym rozwiązaniem.