mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > BMW wciąż rozwija bolid Kubicy

BMW wciąż rozwija bolid Kubicy

BMW Sauber nadal zamierza rozwijać tegoroczny bolid, którym jeździ Robert Kubica. Szefostwo niemieckiej ekipy intensywnie myśli jednak o przyszłorocznych startach swoich zawodników w Grand Prix.

BMW wciąż rozwija bolid Kubicy
Zespół Roberta Kubicy może być niemal pewny trzeciego miejsca w klasyfikacji konstruktorów. Czwarte w tabeli Renault traci do BMW 41 punktów i bardzo wątpliwe jest, aby nadrobiło tą różnicę w pozostałych pięciu wyścigach.

"W przyszłym roku chcemy poczynić znacznie większy postęp niż dwa zespoły przed nami. Tylko w taki sposób możemy ich dogonić. Połowa naszej mocy produkcyjnej skupia się na bolidzie F1.08" - mówi Mario Theissen, dyrektor ekipy BMW.

"Wciąż mówimy jednak o połowie mocy produkcyjnej. Oznacza to, że wciąż mamy odpowiednie zasoby, aby ulepszać tegoroczny model. Przed nami pięć wyścigów i sporo usprawnień. Chcemy jeszcze stanąć na podium w tym roku."

Spokojniej szanse na spektakularny triumf w przyszłym roku ocenia Robert Kubica. Polak liczy co prawda na lepszy bolid, ale przestrzega przed zbytnim optymizmem.

"Zrobimy wszystko co w naszej mocy. Mamy dobrą bazę techniczną i świetnych ludzi. W Formule 1 nigdy jednak nic nie wiadomo. Nie muszę wymieniać nazw zespołów, które spodziewały się dobrych wyników, a tak naprawdę mocno zawiodły" - mówi krakowianin.

"Jesteśmy przekonani, że nasz bolid będzie dobrze jeździł. Pozostaje jednak odpowiedź na pytanie jak samochód będzie zachowywał się bez kontroli trakcji, lecz osobiście jestem dobrej myśli" - dodaje Kubica.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.