mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > BMW wciąż rozwija bolid Kubicy

BMW wciąż rozwija bolid Kubicy

BMW Sauber nadal zamierza rozwijać tegoroczny bolid, którym jeździ Robert Kubica. Szefostwo niemieckiej ekipy intensywnie myśli jednak o przyszłorocznych startach swoich zawodników w Grand Prix.

BMW wciąż rozwija bolid Kubicy
Zespół Roberta Kubicy może być niemal pewny trzeciego miejsca w klasyfikacji konstruktorów. Czwarte w tabeli Renault traci do BMW 41 punktów i bardzo wątpliwe jest, aby nadrobiło tą różnicę w pozostałych pięciu wyścigach.

"W przyszłym roku chcemy poczynić znacznie większy postęp niż dwa zespoły przed nami. Tylko w taki sposób możemy ich dogonić. Połowa naszej mocy produkcyjnej skupia się na bolidzie F1.08" - mówi Mario Theissen, dyrektor ekipy BMW.

"Wciąż mówimy jednak o połowie mocy produkcyjnej. Oznacza to, że wciąż mamy odpowiednie zasoby, aby ulepszać tegoroczny model. Przed nami pięć wyścigów i sporo usprawnień. Chcemy jeszcze stanąć na podium w tym roku."

Spokojniej szanse na spektakularny triumf w przyszłym roku ocenia Robert Kubica. Polak liczy co prawda na lepszy bolid, ale przestrzega przed zbytnim optymizmem.

"Zrobimy wszystko co w naszej mocy. Mamy dobrą bazę techniczną i świetnych ludzi. W Formule 1 nigdy jednak nic nie wiadomo. Nie muszę wymieniać nazw zespołów, które spodziewały się dobrych wyników, a tak naprawdę mocno zawiodły" - mówi krakowianin.

"Jesteśmy przekonani, że nasz bolid będzie dobrze jeździł. Pozostaje jednak odpowiedź na pytanie jak samochód będzie zachowywał się bez kontroli trakcji, lecz osobiście jestem dobrej myśli" - dodaje Kubica.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?