Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > BMW zwiększy produkcję w USA

BMW zwiększy produkcję w USA

BMW zamierza zwiększyć roczny wolumen produkcji swoich samochodów w Stanach Zjednoczonych do 200 000 aut. W amerykańskich fabrykach ma być także produkowana większa liczba modeli.

BMW zwiększy produkcję w USA
Głównymi czynnikami przemawiającymi za zwiększeniem produkcji przez BMW jest coraz większe zainteresowanie Amerykanów modelami niemieckiej marki oraz utrzymująca się od dłuższego czasu słabsza wartość dolara.

Bawarczycy chcą wykorzystać sprzyjające im warunki i powiększą paletę produkowanych modeli o dwa kolejne. W fabryce Spartanburg gdzie aktualnie budowane są sportowe Z4 i SUV X5, w 2008 roku zostanie uruchomiona produkcja nowego modelu X6 oraz następcy X3 – ten ostatni model jest montowany przez zakłady Magna Steyr, jednak BMW nie zamierza przedłużyć umowy z tą fabryką).

Aktualna wydajność amerykańskiego zakładu Spartanburg wynosi 140 000 aut rocznie. Niemcy zwiększą wolumen produkcyjny do 200 000 sztuk rocznie.

Dowiedz się więcej o marce BMW

Czytaj także:

Nowa "piątka" w 2010 2007-05-08

BMW z czterodrzwiowym Gran Turismo 2007-04-20

Komentuj:

~mts 2007-05-15

IKSY są super. Jeździłem starym X5, wóz fantastyczny. Silnik 3.0d to poezja, niema lepszych na świecie. Ale nowy ML jeszcze lepszy od X5 (i wszystkich innych SUVów). Planuje niedługo zakup X3 właśnie z 3.0d. Piekielnie dobre auto.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg
S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg
Już od 1 października kierowcy samochodów o masie powyżej 3,5 tony będą musieli zapłacić za przejechanie po kolejnych drogach ekspresowych w Polsce. Mowa o zachodniopomorskich docinkach dróg S3 i S6.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj