mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > BRNOSAFETY 2008 - o bezpieczeństwie na Targach AUTOTEC

BRNOSAFETY 2008 - o bezpieczeństwie na Targach AUTOTEC

Bezpieczeństwo – temat obecny w radio, telewizji, na pierwszych stronach gazet.  Statystyki wypadków pokazują, że problem bezpieczeństwa na drogach wymaga stałej dyskusji . Targi Autotec są idealnym miejscem, aby o tym porozmawiać.

W ramach programu towarzyszącego przygotowano szereg spotkań dla specjalistów z branży motoryzacyjnej. Jednym z nich jest konferencja BRNOSAFETY, zorganizowana przede wszystkim z powodu rosnącej liczby poważnych wypadków i ofiar śmiertelnych na drogach.

Celem konferencji jest dyskusja o najnowszych rozwiązaniach dotyczących bezpieczeństwa drogowego. Zostaną na niej poruszone tematy m.in. przepisów prawnych obowiązujących w Rep. Czeskiej oraz problematyka wzmacniania środków bezpieczeństwa na drogach w państwach sąsiednich, aspekty zachowania się ludzi w ruchu drogowym, edukacja kierowców i wiele innych. Wśród dyskutowanych zagadnień pojawią się również: bezpieczna infrastruktura komunikacyjna czyli nowe technologie na czeskich drogach i autostradach oraz rola systemów informacyjnych oraz eSafety i HMI - nowe systemy instalowane w pojazdach oraz ich wpływ na kierowców. Zaprezentowane zostaną także czeskie i zagraniczne projekty związane z badaniami i rozwojem w dziedzinie ochrony kierowców i pieszych.

Program konferencji BRNOSAFETY 2008 przygotowywany jest przy współpracy z specjalistami reprezentującymi m.in: BESIP, VUT Brno, Cluster „Innovation in Transport“, Centrum dopravního výzkumu, v.v.i., BIC Brno, s.r.o.,  IDV AČR, VA w Vyškovie, Škoda Auto, a.s., FAST VŠB-TU Ostrava

Dwudniowa konferencja odbędzie się w dniach 3 i 4 czerwca na terenie brneńskiego Centrum Wystawienniczego (pawilon E - Business Centre i sala 102 w budynku administracji -tzw. Vyskovej Budovie).  Uzupełnieniem konferencji będzie wystawa wystawa poświęcona tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Tematy w artykule: Autotec

Podobne wiadomości:

Autotec 2008 - atrakcje i konferencje

Autotec 2008 - atrakcje i konferencje

Aktualności 2008-05-29

Targi Autotec 2008 - raport

Targi Autotec 2008 - raport

Aktualności 2008-06-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dlaczego ceny polis OC tak bardzo się różnią?
Dlaczego ceny polis OC tak bardzo się różnią?
Kupując obowiązkowe OC kierowcy sugerują się wysokością składki. W ten sposób ryzykują jednak zakupem OC na niekorzystnych warunkach.