mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > BRNOSAFETY 2008 - o bezpieczeństwie na Targach AUTOTEC

BRNOSAFETY 2008 - o bezpieczeństwie na Targach AUTOTEC

Bezpieczeństwo – temat obecny w radio, telewizji, na pierwszych stronach gazet.  Statystyki wypadków pokazują, że problem bezpieczeństwa na drogach wymaga stałej dyskusji . Targi Autotec są idealnym miejscem, aby o tym porozmawiać.

W ramach programu towarzyszącego przygotowano szereg spotkań dla specjalistów z branży motoryzacyjnej. Jednym z nich jest konferencja BRNOSAFETY, zorganizowana przede wszystkim z powodu rosnącej liczby poważnych wypadków i ofiar śmiertelnych na drogach.

Celem konferencji jest dyskusja o najnowszych rozwiązaniach dotyczących bezpieczeństwa drogowego. Zostaną na niej poruszone tematy m.in. przepisów prawnych obowiązujących w Rep. Czeskiej oraz problematyka wzmacniania środków bezpieczeństwa na drogach w państwach sąsiednich, aspekty zachowania się ludzi w ruchu drogowym, edukacja kierowców i wiele innych. Wśród dyskutowanych zagadnień pojawią się również: bezpieczna infrastruktura komunikacyjna czyli nowe technologie na czeskich drogach i autostradach oraz rola systemów informacyjnych oraz eSafety i HMI - nowe systemy instalowane w pojazdach oraz ich wpływ na kierowców. Zaprezentowane zostaną także czeskie i zagraniczne projekty związane z badaniami i rozwojem w dziedzinie ochrony kierowców i pieszych.

Program konferencji BRNOSAFETY 2008 przygotowywany jest przy współpracy z specjalistami reprezentującymi m.in: BESIP, VUT Brno, Cluster „Innovation in Transport“, Centrum dopravního výzkumu, v.v.i., BIC Brno, s.r.o.,  IDV AČR, VA w Vyškovie, Škoda Auto, a.s., FAST VŠB-TU Ostrava

Dwudniowa konferencja odbędzie się w dniach 3 i 4 czerwca na terenie brneńskiego Centrum Wystawienniczego (pawilon E - Business Centre i sala 102 w budynku administracji -tzw. Vyskovej Budovie).  Uzupełnieniem konferencji będzie wystawa wystawa poświęcona tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Tematy w artykule: Autotec

Podobne wiadomości:

AUTOTEC, czyli co się działo w Brnie

AUTOTEC, czyli co się działo w Brnie

Aktualności 2008-06-04

Targi Autotec 2008 rozpoczęte

Targi Autotec 2008 rozpoczęte

Aktualności 2008-06-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.