mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > B Klasa od 2008 w gazie

B Klasa od 2008 w gazie

Mercedes zamierza w najbliższym czasie rozwinąć swoją paletę modeli wyposażonych w instalację gazową. W przyszłym roku na rynku pojawi się wersja B Klasy z silnikiem benzynowym oraz gazowym układem zasilania.

B Klasa od 2008 w gazie
Aktualnie na rynku, przeglądając flotę Mercedesa znaleźć można tylko jeden model wyposażony w instalację gazową montowaną już u producenta, jest to E Klasa. Podobnie jak w przypadku tego modelu, również i w przyszłości B Klasa będzie więc umożliwiać pokonanie większych odległości na jednym baku benzynowym i jednym baku wypełnionym gazem ziemnym. Być może w podobny system zasilania zostanie wyposażony także dostawczy Mercedes Sprinter, jednak jak na razie koncern nie potwierdził oficjalnie tej wiadomości.

Wszystko zależy od tego jaką politykę w stosunku do zasilania gazem ziemnym przyjmie sam Mercedes. Pod uwagę brane są skrupulatnie opinie samych klientów. Jeśli popyt na takie rozwiązania będzie duży, a koszty montażu będą rekompensowane przy zakupie (koszt rozwoju technologii gazowej jest wyższy niż benzynowej) wówczas oferta aut z możliwością tankowania gazu zwiększy się.

Dowiedz się więcej o modelu Mercedes Klasa B

Czytaj także:

Ekonom(log)iczna C klasa 2007-02-28

Kolejna czwórka rozbita 2006-10-02

Alfabet Mercedesa uzupełniony 2006-05-17

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa B
Mercedes Klasa B
Cena podstawowa już od: 104 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Aktualności 2017-12-01

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie...

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

~sad 2007-03-09

Fajny! Ale czy pokona w testach Skode Superb ?? W tygodniku "Auto Śmiech" czy miesięczniku "Skoda motor i sport" napewno nie (łapówki !)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando