mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Baby-Aston w produkcji

Baby-Aston w produkcji

Aston Martin potwierdza, że jego najmniejszy model w historii, Cygnet, wejdzie do produkcji w przyszłym roku.

Baby-Aston w produkcji

Samochód w bardzo dużym stopniu bazuje na Toyocie iQ, a w zasadzie jest jego bardziej luksusową wersją. Autko zostało pokazane jako concept car w marcu, zatem względnie niewiele czasu minęło od tamtego czasu do potwierdzenia wprowadzenia modelu do produkcji.

Silnik, który będzie napędzał bardzo dziwny twór wspaniałej brytyjskiej marki, to motor z Toyoty iQ o pojemności 1,3l z lekko podniesioną mocą do 97 koni mechanicznych. Emisja dwutlenku węgla do atmosfery osiągnie jedynie 113 gram na kilometr, a średnie spalanie to około 7 litrów na 100 kilometrów. Przyspieszenie do setki trwa 11,8 sekundy, prędkość maksymalna to 170 kilometrów na godzinę. Wstyd dla Astona, prawdziwa profanacja niesamowitej marki podyktowana poleceniami księgowych i obniżeniem profilu emisji CO2 wśród gamy modeli.

Nadwozie zachowało tę samą bryłe i kształty, co iQ, jednak zmieniono znacznie grill, żeby wpisywał się w stylistykę marki, zderzaki i reflektory ze światłami tylnymi włącznie. Wnętrze jest w całości wyłożone skórą, ale linie Toyoty zostały zachowane i są tu bardzo boleśnie widoczne.


Teraz jedynie obecni posiadacze prawdziwych Astonów będą w stanie kupić Cygnety dla swoich żon, lecz później zostanie on niestety także dostępny dla wszystkich. Wstępna cena to 30 tysięcy funtów, czyli trzy razy więcej od bratniego Japończyka.


Podobne wiadomości:

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Samochody luksusowe 2016-11-17

Opel Meriva - znamy następce

Opel Meriva - znamy następce

Aktualności 2016-11-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport