mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Baby-Aston w produkcji

Baby-Aston w produkcji

Aston Martin potwierdza, że jego najmniejszy model w historii, Cygnet, wejdzie do produkcji w przyszłym roku.

Baby-Aston w produkcji

Samochód w bardzo dużym stopniu bazuje na Toyocie iQ, a w zasadzie jest jego bardziej luksusową wersją. Autko zostało pokazane jako concept car w marcu, zatem względnie niewiele czasu minęło od tamtego czasu do potwierdzenia wprowadzenia modelu do produkcji.

Silnik, który będzie napędzał bardzo dziwny twór wspaniałej brytyjskiej marki, to motor z Toyoty iQ o pojemności 1,3l z lekko podniesioną mocą do 97 koni mechanicznych. Emisja dwutlenku węgla do atmosfery osiągnie jedynie 113 gram na kilometr, a średnie spalanie to około 7 litrów na 100 kilometrów. Przyspieszenie do setki trwa 11,8 sekundy, prędkość maksymalna to 170 kilometrów na godzinę. Wstyd dla Astona, prawdziwa profanacja niesamowitej marki podyktowana poleceniami księgowych i obniżeniem profilu emisji CO2 wśród gamy modeli.

Nadwozie zachowało tę samą bryłe i kształty, co iQ, jednak zmieniono znacznie grill, żeby wpisywał się w stylistykę marki, zderzaki i reflektory ze światłami tylnymi włącznie. Wnętrze jest w całości wyłożone skórą, ale linie Toyoty zostały zachowane i są tu bardzo boleśnie widoczne.


Teraz jedynie obecni posiadacze prawdziwych Astonów będą w stanie kupić Cygnety dla swoich żon, lecz później zostanie on niestety także dostępny dla wszystkich. Wstępna cena to 30 tysięcy funtów, czyli trzy razy więcej od bratniego Japończyka.


Podobne wiadomości:

Nissan Micra Bose Personal Edition

Nissan Micra Bose Personal Edition

Premiery 2017-03-11

Bose, to jeden z liderów na rynku zestawów audio. Nissan wraz z Bose zaprezentował specjalną edycję modelu Micra. 

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Aktualności 2017-02-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Rapid po faceliftingu - polski cennik
Skoda Rapid po faceliftingu - polski cennik
Odświeżona Skoda Rapid debiutuje na polskim rynku. Facelifting kompaktowego modelu Skody przyniósł unowocześnienia w obrębie nadwozia, jednostek napędowych oraz wyposażenia kabiny. Ile kosztuje nowy model?