mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Baja Poland: Wielke ściganie na Pomorzu

Baja Poland: Wielke ściganie na Pomorzu

Dziś o 16.30 ze Szczecina wystartuje Rajd Baja Poland. Trasa rajdu ma długośc 498 km, w tym jest 5 odcinków specjalnych. Tegoroczna edycja rajdu jest wyjątkowa i oczy całego świata rajdów cross country będą zwrócone w stronę Polski.

Baja Poland: Wielke ściganie na Pomorzu
Tegoroczna edycja rajdu Baja Poland jest również eliminacją Pucharu Świata w Rajdach Terenowych, nad którym czuwa FIA. Na ziemię Zachodniego Pomorza zjechała czołówka rajdów cross country. Listę startową otwiera Khalifa Al Mutaiwei pochodzący z Dubaju. Będzie rywalizował o zwycięstwo z Jeadnem-Louisem Schlesserem, który jest siostrzeńcem Jo Schlessera, który zginął w 1968 roku na torze podczas GP Francji. Obaj panowie będą musieli zmierzyć się z najbardziej doświadczonym kierowcą w rajdach terenowych, Krzysztofem Hołowczycem, który tak jak Al Mutaiwei startuje za kierownicą Mini All4Racing.

Rajd Baja to jedna z ostatnich eliminacji, która jest sprawdzianem przed mekką rajdów terenowych jakim jest Dakar. Swoje doświadczenie na trasach m.in. poligonu w Drawsku Pomorskim będzie zdobywał wrocławianin Martin Kaczmarski. Pomoc w okiełznaniu Bowlera Nemezis dostarczy mu doświadczony pilot Bartłomiej Boba.

Rafał Marton, również doświadczony pilot będzie pomagał Adamowi Małyszowi. „Polski Orzeł” będzie startował za kierownicą specjalnie przygotowanego Mitsubishi L200. Były skoczek narciarski będzie rywalizował razem z Martinem Kaczmarskim w klasie T 1.1. Panie i Panowie pora na wielkie terenowe ściganie.

Podobne wiadomości:

Rajdowa Skoda Fabia gotowa do walki

Rajdowa Skoda Fabia gotowa do walki

Aktualności 2015-04-17

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował
Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował
Legendarna "Gelenda" odsłonięta na targach w Detroit.