mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Baja Poland: Zacięta walka dwóch mistrzów

Baja Poland: Zacięta walka dwóch mistrzów

(Aktualizacja) Bardzo ładna pogoda powitała zawodników podczas drugiego dnia rajdu Baja Poland 2011. Trudne technicznie, ale urocze trasy w okolicach Drawska Pomorskiego są areną niezwykle zaciętej walki pomiędzy Krzysztofem Hołowczycem a Stephanem Peterhanselem.

Baja Poland: Zacięta walka dwóch mistrzów
Przypomnijmy, po wczorajszym krótkim, pięciokilometrowym prologu prowadził Hołowczyc, jednak wszyscy podkreślali, że uzyskane wyniki tylko decydują o kolejności startu do kolejnych etapów, a nie będą miały większego wpływu na końcowy rezultat.

Pierwszy z sobotnich OS-ów, zakończony przed południem, z niewielką przewagą zwyciężył Hołowczyc. Polski kierowca, z pilotem Jean-Marc Fortinem wyprzedziła o ok. 1 min 39 sek. swoich największych rywali Stephane Peterhansela i Jean-Paula Cottreta. Na trzecim miejscu uplasowała się załoga ze Szczecina, Sławomir Wasiak i Marcin Grydziuszko, ze stratą 7 min 25 sek.

Niestety, Hołowczyc nie zdołał utrzymać przewagi nad dziewięciokrotnym zwycięzcą Rajdu Dakar i po oesie numer 3 na czołow stawki wysunął się Francuz. Według nieoficjalnych jeszcze wyników jego przewaga nad Hołowczycem wynosi 42 sekundy. Na trzecim miejscu wciąż plasuje się Sławomir Wasiak, którego strata do Peterhansela wynosi już 28,5 minuty.

O wielkim pechu może mówić jedyna polska kobieta za kierownicą w tym rajdzie. Klaudia Podkalicka już w piątek narzekała na problemy z autem, ale cały zespół miał nadzieję, że w sobotę będzie już tylko lepiej. Początek jeszcze potwierdzał te przypuszczenia, ale mniej więcej od połowy pierwszego sobotniego odcinka specjalnego Mitsubishi Pajero wykazywało coraz mniej ochoty do jazdy. Na 15 kilometrów przed metą odcinka ostatecznie odmówiło posłuszeństwo. Werdykt - turbina i już wiadomo, że dla Klaudii jest już po rajdzie. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że jest szansa na wstawienie nowego silnika do auta i być może jeszcze w niedzielę zobaczymy Podkalicką na końcowych odcinkach rajdu Baja Poland 2011.

Podobne wiadomości:

Oto 7 unikalnych Jeepów na Wielkanocne Safari

Oto 7 unikalnych Jeepów na Wielkanocne Safari

Aktualności 2015-03-20

Volvo XC90 bezpieczne także w offroadzie

Volvo XC90 bezpieczne także w offroadzie

Aktualności 2014-12-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda rośnie w Polsce i na świecie
Skoda rośnie w Polsce i na świecie
Czeski producent wchodzi z impetem w 2017 rok, kontynuując pozytywny trend z roku poprzedniego. W samym styczniu Skoda dostarczyła rekordową liczbę samochodów, notując najwyższe wzrosty w Europie Wschodniej i Środkowej.