mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Barbórka dla Kuchara

Barbórka dla Kuchara

Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski zwyciężyli w rozegranym w sobotę 46. Rajdzie Barbórka - Ogólnopolskim Kryterium Asów. Dolnośląski duet jadący Subaru Imprezą, wygrał cztery z sześciu porannych odcinków specjalnych.

Barbórka dla Kuchara
Kuchar i Dymurski startujący mocno podrasowaną wersją Imprezy N12 byli najszybsi na pierwszym przejeździe odcinka na Żeraniu, dwukrotnie zwyciężyli na terenie Cytadeli, oraz wygrali równoległy oes na Bemowie. Byli także najszybsi na wieńczącym rajd Kryterium Asów przy ulicy Karowej i finiszowali z niemal dwudziestosekundową przewagą. Było to trzecie zwycięstwo Tomka Kuchara w tej prestiżowej imprezie, drugie wspólnie z Danielem.


Tomasz Kuchar: "Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi z fantastycznego wyniku na koniec bardzo trudnego sezonu. Chciałem po raz kolejny podziękować całemu teamowi za wkład i zaangażowanie podczas całego sezonu oraz sponsorom za wsparcie w tych lepszych i tych gorszych momentach. To właśnie Wam wszystkim dedykuję zwycięstwo w tegorocznej Barbórce i na kultowej Pani Karowej. Dziękuję również tak licznie zgromadzonym kibicom, bo to dzięki nim, ten rajd jest tak wyjątkowy."

Drugie miejsce w zamykającym rajdowy kalendarz Rajdzie Barbórka zajął Michał Sołowow z pilotem Maciejem Baranem. Kielecko-krakowska załoga startująca w Peugeot 207 S2000 straciła ponad 19 s. z czego większość czasu na krótkim odcinku na ul. Karowej, który pokonali na... trzech kołach (tuż po starcie przebili oponę na jednym z krawężników).

Jeszcze więcej emocji swoim przejazdem wywarł Kajetan Kajetanowicz (Mitsubishi Lancer Evo IX). Pilotowany przez Macieja Wisławskiego, popularny "Kajto" co i rusz na Karowej kręcił "bączki". W klasyfikacji generalnej rajdu był jednak dopiero ósmy.

Podium rajdu zamknął natomiast Maciej Oleksowicz dla którego wynik w tegorocznej Barbórce jest najlepszym rezultatem osiągniętym w tym sezonie.

Wyniki 46. Rajdu Barbórka:
01. Tomasz Kuchar (Subaru Impreza) 16.14,94
02. Michał Sołowow (Peugeot 207 S2000) +19,49
03. Maciej Oleksowicz (Subaru Impreza) +32,32
04. Michał Staniszewski (Mitsubishi Lancer) +39,44
05. Grzegorz Grzyb (Fiat Grande Punto S2000) +41,70
06. Tomasz Czopik (Mitsubishi Lancer) +52,34
07. Mariusz Stec (Mitsubshi Lancer) +55,48
08. Kajetan Kajetanowicz (Mitsubishi Lancer) +56,62
09. Marcin Turski (Fiat Grande Punto S2000) +1.01,61
10. Szymon Ruta (Peugeot 207 Sport) +1.06,90
Tematy w artykule: Rajd Babórka Warszawska RSMP

Podobne wiadomości:

Chuchała rządzi w Świdnicy

Chuchała rządzi w Świdnicy

Aktualności 2014-04-14

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz coraz bliżej tytułu

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz coraz bliżej...

Aktualności 2012-08-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.