mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Barbórkę czas zacząć!

Barbórkę czas zacząć!

105 załóg znalazło się na oficjalnej liście zgłoszeń tegorocznego Rajdu Barbórka. 45 edycja imprezy wystartuje już w najbliższą sobotę, 8 grudnia w Warszawie.

Barbórkę czas zacząć!
Od lat Rajd Barbórka gromadzi na starcie rekordowe ilości załóg – przedstawicieli wszystkich dyscyplin sportów motorowych. Chociaż rajd nie jest zaliczany do klasyfikacji mistrzostw Polski, przez wielu zawodników traktowany jest niezwykle poważnie i prestiżowo. Podczas warszawskiej imprezy mają okazję w widowiskowy sposób podsumować całoroczne zmagania.

W tym roku na liście zgłoszeń pojawiło się aż 105 załóg. Wszystkie będą rywalizować na trasie pięciu pierwszych odcinków specjalnych, a 30 najlepszych zakończy zmagania  na słynnej ulicy Karowej, gdzie odbędzie się szósty odcinek rajdu.

Najsilniej obsadzona jest najmocniejsza klasa 4, gdzie zgłosiły się 44 załogi. W klasie 3 powinniśmy zobaczyć 29 aut a w klasie 2 napłynęły 22 zgłoszenia. 10 samochodów Kia Picanto pojawi się w markowej klasie 1. Z numerem 1 na trasę wyruszy ubiegłoroczny zwycięzca rajdu Leszek Kuzaj. Tuż za nim pojawi się aktualny rajdowy mistrz Polski, Bryan Bouffier a z trójką zobaczymy wicemistrza kraju Tomasza Kuchara.  Pierwszą piątkę listy zgłoszeń uzupełniają Michał Sołowow (nr 4) oraz Krzysztof Hołowczyc (nr 5).

Zawodnicy rozpoczną zmagania już o 8.30, kiedy to pierwsza załoga pojawi się na trasie odcinka specjalnego Żerań. O 9.30 po raz pierwszy wystartuje próba Bemowo, zlokalizowana na autodromie Automobilklubu Polski. O 10.30 załogi przeniosą się na OS Cytadela, by o 11.30 ponownie pojawić się na Żeraniu.

Finał pierwszej części rajdu odbędzie się na Bemowie, gdzie o 12.30 rozpocznie się slalom równoległy. O 18.00 trzydzieści najlepszych załóg rozpocznie zmagania o  tytuł „Króla Karowej”. To właśnie na tej ulicy od lat odbywa się najważniejszy odcinek Rajdu Barbórka. Tuż po 20 poznamy tegorocznych triumfatorów imprezy.

Zmagania na odcinku Karowa będzie można również na żywo obejrzeć na antenie TVP. Dwu i pół godzinna transmisja w kanale TVP Sport rozpocznie się o godzinie 18.00. Natomiast od 18.30 bezpośrednią relacją zobaczymy w regionalnych pasmach TVP. Miłośnicy internetu będą mogli również śledzić zmagania najlepszych na stronie iTVP.

Podobne wiadomości:

Gwiazdy błyszczały

auto motor i sport 0000-00-00

Wielki show w środku Warszawy zafundowały kibicom gwiazdy rajdów samochodowych. A sam ten show - czyli Rajd Barbórki - wyrasta na wielkie wydarzenie sportowe, promocyjne i medialne.

Barbórka dla Bouffiera

Barbórka dla Bouffiera

Aktualności 2011-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando