mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bardzo bezpieczne pojazdy Hondy

Bardzo bezpieczne pojazdy Hondy

Honda ukończyła opracowywanie pojazdów zaawansowanego bezpieczeństwa ASV-3, wyposażonych w systemy wymiany danych o położeniu z innymi pojazdami wykorzystujące technologię komunikacji międzypojazdowej.

Był to podstawowy cel pięcioletniego Projektu dotyczącego pojazdu zaawansowanego bezpieczeństwa ASV (Advanced Safety Vehicles), którym kierowało Ministerstwo Gospodarki Lądowej, Infrastruktury i Transportu Japonii.

Pojazdy te są wyposażone w wiele nowych technologii bezpieczeństwa opracowanych przez firmę Honda, włączając w to system kamer i radarów informujący kierowcę o zbliżających się pojazdach i przeszkodach na drodze, system wspomagania kierowcy podczas kierowania i hamowania, a także system reagowania ratunkowego wspomagający akcję ratunkową w razie wypadku. Honda planuje dalsze prace badawczo-rozwojowe nad technologiami wdrożonymi w pojazdach badawczych ASV-3, z zamiarem wprowadzenia ich w pojazdach produkowanych seryjnie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.