mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bardzo dobre półrocze Opla nad Wisłą

Bardzo dobre półrocze Opla nad Wisłą

Tegoroczny czerwiec pod względem sprzedaży był dla Opla w naszym kraju najlepszy od 2008 roku, a jednocześnie był to najlepszy miesiąc w tym roku. Po pierwszym półroczu niemiecka marka ma już na liczniku prawie 14 tys. sprzedanych samochodów, co jest wynikiem lepszym aż o 42 proc. niż przed rokiem.

Bardzo dobre półrocze Opla nad Wisłą
Czerwcowa sprzedaż Opla w Polsce wyniosła 2.479 samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony. Po pierwszych sześciu miesiącach klienci kupili już 13.942 samochody Opla, czyli o ponad 42% więcej niż w pierwszym półroczu ubiegłego roku, które zakończyło się wynikiem na poziomie 9.808 sztuk. Liderem sprzedaży marki w okresie od stycznia do czerwca jest model Opel Astra – 4.175 sprzedanych egzemplarzy, tuż za nią uplasowała się Corsa z wynikiem 4.065 egzemplarzy, trzecie miejsce zajęła zaś Insignia (2.183 sztuki).

W pierwszej połowie roku sprzedaż Opla Meriva wyniosła 705 sztuk, natomiast w analogicznym okresie 2013 roku były to 142 sztuki. Czerwiec był kolejnym z rzędu, dobrym miesiącem dla modelu Mokka, do klientów trafiło 188 aut. Narastająco sprzedaż Mokki w pierwszym półroczu wyniosła 944 sztuki w 2014 w porównaniu do 466 samochodów w 2013 roku.

Opel konsekwentnie rozwija także sprzedaż samochodów dostawczych. W pierwszym półroczu sprzedaż wyniosła 1.139 sztuk, co oznacza wzrost o 56% w porównaniu do zeszłego roku. Najpopularniejszymi modelami w gamie były Vivaro – 65% wzrostu i 631 sprzedanych egzemplarzy oraz Movano – 43% wzrostu i 138 sprzedanych egzemplarzy.

W drugiej połowie roku w ofercie Opla pojawi się Adam Rocks, czyli mały, miejski model w roli minicrossovera z otwieranym, brezentowym dachem Swing Top. Pod sam koniec roku czeka na najważniejsza tegoroczna premiera, czyli nowy Opel Corsa. Ponadto dostawcze Vivaro i Movano otrzymają nowocześniejsze jednostki wysokoprężne - odpowiednio 1.6 CDTI i 1.6 BiTurbo CDTI oraz silniki BiTurbo o pojemności 2,3 litra.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel wyniki sprzedaży sprzedaż samochodów

Podobne wiadomości:

Opel Adam i odpadający dach

Opel Adam i odpadający dach

Aktualności 2017-07-27

Francja dopłaci do zakupu nowych aut

Francja dopłaci do zakupu nowych aut

Finanse i prawo 2017-09-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.