mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bardzo dobre przyjęcie Altei na rynku

Bardzo dobre przyjęcie Altei na rynku

Wprowadzona na rynek pod koniec kwietnia Altea spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem na europejskich rynkach. Na przełomowe auto typu Multi Sports Vehicle zdecydowało się już ponad 20.000 klientów.

Po nieco ponad 4 miesiącach obecności Altei na rynku, pod koniec sierpnia, klienci odebrali już 19.291 egzemplarzy tego modelu, a we wrześniu sprzedaż nadal wykazywała trend wzrostowy. Blisko 6.000 egzemplarzy odebranych w Hiszpanii, gdzie Altea pojawiła się najpierw, stawia ten kraj na pierwszym miejscu w rankingu sprzedaży; za nią plasują się Niemcy, gdzie próg 3500 sztuk został przekroczony pod koniec sierpnia, czyli w zaledwie 3 miesiące po wprowadzeniu samochodu na tamtejszy rynek.

We wrześniu Altea weszła na rynki skandynawskie: do Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji, zaś w grudniu zostanie przedstawiona w Meksyku, piątym rynku eksportowym SEAT-a wg liczby sprzedawanych egzemplarzy.

"Biorąc pod uwagę fakt, że na niektórych ważnych europejskich rynkach auto pojawiło się stosunkowo niedawno oraz że dopiero pod koniec roku zostanie wprowadzone do sprzedaży w Meksyku, który jest bardzo liczącym się rynkiem dla SEAT-a, możemy bez wahania mówić o natychmiastowym przyjęciu się koncepcji modelu Altea na rynku" powiedział Lars-Henner Santelmann, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu w firmie SEAT.

Jednocześnie Altea 2.0 TDI Sport zdobyła w Wielkiej Brytanii nagrodę Best Towcar ("najlepszy samochód do holowania przyczepy") w segmencie jednobryłowych aut kompaktowych, przyznawaną dorocznie przez Caravan Club Towcar. Klub organizuje konkurs co roku wraz z magazynem "What Car?" i wybiera najlepsze samochody do holowania przyczep kempingowych w 10 kategoriach. Sukces SEAT-a jest podwójny, ponieważ Altea była jednym ze zwycięzców, zaś Ibiza FR TDI uplasowała się na drugiej pozycji w swojej kategorii i zebrała wiele pochwał za moc pozwalającą pokonywać strome podjazdy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Silniki Diesla w odwrocie
Silniki Diesla w odwrocie
Silniki wysokoprężne nie mają w ostatnich latach dobrej prasy. Liczba rejestracji aut z dieslem systematycznie spada. Jak wygląda alternatywa?