mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Barrichello: "Chcę tylko dobry samochód"

Barrichello: "Chcę tylko dobry samochód"

Podpisanie kontraktu przez Kimiego Raikkonena z zespołem Lotus Renault GP rozjaśniło również sytuację w ekipie Williamsa. A dokładniej przyszłość Rubensa Barrichello, który być może dostanie szansę od brytyjskiej stajni na starty w kolejnym sezonie F1. Brazylijczyk stawia jednak jeden warunek.

Barrichello:
Po koszmarnym sezonie 2011, w którym zawodziła tak naprawdę cała ekipa Franka Williamsa, Rubens Barrichello ma jednak nadzieję, że kierownictwo zespołu zechce przedłużyć z Brazylijczykiem umowę na jeszcze jeden rok. "Chcę jedynie konkurencyjnego samochodu w przyszłym roku" - mówi najstarszy kierowca w stawce F1. "Mój najmłodszy syn przed wyścigiem na Interlagos pokazał mi rysunek z nowym kaskiem. Jeśli uda mi się przedłużyć kontrakt, w takim właśnie kasku wystartuję w pierwszym wyścigu sezonu 2012. Naprawdę nie jestem gotowy na zakończenie kariery" - dodaje sympatyczny Brazylijczyk.

W obecnym sezonie partnerem Barrichello był Wenezuelczyk Pastor Maldonado. Debiutant posiada mocne wsparcie sponsorów i trudno przypuszczać, że Williams się z nim rozstanie. Tymczasem w kręgu zainteresowań ekipy z Grove jest Adrian Sutil. Wcześniej rozmowy prowadził również Kimi Raikkonen, ale teraz już wiadomo, że Fin zasili szeregi Lotus Renault GP. Sutil mógłby być nowym liderem zespołu w przyszłym roku, ale Barrichello twierdzi, że on także może poprowadzić team. "Myślę, że zasługuję na danie mi szansy i starty w przyszłym roku" - dodaje kierowca z Ameryki Południowej. "W tym roku trudno było prowadzić drużynę. Zwłaszcza po odejściu Sam Michaela i pojawieniu się Marka Gillana, który z oczywistych względów sam musiał przyzwyczaić się do zarządzania zespołem. Ale zarówno Sam jak i Mark wiedzą, że jestem w stanie być liderem Williamsa" - zakończył Barrichello.
Tematy w artykule: F1 Rubens Barrichello Williams kontrakt

Podobne wiadomości:

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Świat oczami kierowcy F1 (wideo)

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando