mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Batmobil na sprzedaż

Batmobil na sprzedaż

Pierwszy, oficjalny i licencjonowany Batmobil trafia na aukcję. Będzie go można kupić za kwotę wynoszącą równowartość co najmniej 270 tys. zł.

Batmobil na sprzedaż
Twórcą pierwszego samochodu należącego do Batmana był Forrest Robinson i jego przyjaciel Len Perham. Pierwotna wersja tego charakterystycznego pojazdu powstała na bazie Oldsmobile 88 z całkowicie przebudowanym nadwoziem, z charakterystycznymi przetłoczeniami.

Auto powstawało przez trzy lata, a następnie zostało sprzedane za kwotę zaledwie 200 dolarów. Tyle Forrest potrzebował żeby zainwestować w swoją firmę. Kilka lat później samochód stał porzucony w New Hampshire, gdzie spędził w sumie ponad 40 lat.

Po tym jak samochód odnaleziono i odrestaurowano, trafił już w różne ręce. W zeszłym roku kupiła go firma Toy Car Exchange LLC, która doprowadziła go do stanu perfekcyjnego, a teraz zamierza sprzedać. Cena wywoławcza za pierwszy Batmobil wynosi w przeliczeniu 270 tys. zł.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.