mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bawarskie CC

Bawarskie CC

Niemiecki producent samochodów marki BMW nie zamierza poddać się w walce o udziały na rynku. Naprzeciw rynkowemu zapotrzebowaniu na samochody z twardym, składanym dachem stworzono nowy model z serii 3.

Bawarskie CC

Jak widać po zdjęciach, które opublikował branżowy magazyn AutoCar, samochód jest już w końcowej fazie projektu. Nieoficjalne źródła donoszą o tym, że pojawi się on podczas targów motoryzacyjnych na początku przyszłego roku. Najwięksi konkurenci z tego przedziału posiadają w swoich zestawieniach  wersje wyposażone jedynie w miękki dach, wobec czego, do tej pory nowe Volvo C70 mogło się czuć spokojnie na rynku, gdyż nie posiadało odpowiedniej konkurencji.

Zmieni to nowa wersja nadwoziowa znanego BMW Serii 3, która zachowała w większej części swój wygląd. Modyfikacji uległ profil nadwozia. Linia dachu została nieco obniżona, kończąc się na pokrywie bagażnika, pod którą ukrywa się składany dach. Z tego powodu też przesunięto nieco słupek boczny. W wersji testowanej dach pomalowany został na ciemniejszy kolor, lecz w modelu produkcyjnym będzie on posiadał kolor nadwozia.

Pod maską niemieckiego coupe-cabrio znajdować się będą dokładnie te same jednostki silnikowe, co w wersji coupe. Słabsza jednostka o pojemności 2,5 litra, generująca moc 218 koni mechanicznych oraz 302 konna jednostka o pojemności trzech litrów. Osiągi nowego samochodu będą porównywalne do jego protoplasty, lecz spodziewać się można trochę gorszych czasów z powodu zwiększonej wagi auta. W późniejszym okresie wachlarz silników poszerzy się o jednostki wysokoprężne. Ceny nowego modelu w przeliczeniu zaczynać się będą od 152 tysięcy złotych.

Czytaj także:

BMW pokazuje nowe coupe (2006-04-24)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 3
BMW Seria 3
Cena podstawowa już od: 126 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

Premiery 2017-01-17

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Aktualności 2017-01-10

Komentuj:

~kamil 2006-10-08

kiepski tył :(

~koper 2006-08-23

tragedia...

~hehe 2006-08-23

a nazywać to się nie bedzie 3xx tylko 4xx :) zobaczycie...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo świętuje 20 urodziny napędu 4x4
Volvo świętuje 20 urodziny napędu 4x4
Szwedzki producent aby uczcić 20-lecie napędu All Wheel Drive (AWD) pokazał co potrafią takie modele jak XC90, V90 Cross Country i V40 Cross Country w okolicach kurortu Åre.