mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bedą nowe inwestycje w motoryzacji

Bedą nowe inwestycje w motoryzacji

„W ostatnich miesiącach obserwujemy w Polsce bardzo duży wzrost dynamiki inwestycji zagranicznych. Obecnie prowadzimy rozmowy z trzydziestoma kolejnymi inwestorami” – powiedział wiceminister gospodarki Andrzej Kaczmarek.

Bedą nowe inwestycje w motoryzacji

„Negocjujemy w sprawie 30 dużych przedsięwzięć inwestycyjnych: 8 z nich to projekty z sektora elektronicznego, 13 projektów z sektora BPO (nowoczesne centra usług), 7 projektów motoryzacyjnych i 2 lotniczych” – poinformował wiceminister. Zwrócił również uwagę, że coraz więcej inwestorów, którzy już ulokowali swoją działalność w Polsce, pragnie ją poszerzać poprzez kolejne inwestycje.

Zdaniem wiceministra, na szczególną uwagę zasługują też inwestycje w nowoczesne centra usług (BPO), dzięki którym powstaje duża ilość nowych, rozwojowych miejsc pracy. „Są to dla nas szczególnie ważne projekty, ponieważ idą za nimi przedsięwzięcia produkcyjne” – powiedział. 

Według danych Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji w 2006 roku inwestycje zagraniczne przekroczyły 10 mld USD. Inwestycje zagraniczne w Polsce to przede wszystkim inwestycje typu greenfield (od podstaw), związane z tworzeniem nowych miejsc pracy. Wśród inwestorów dominują Japonia i Stany Zjednoczone. Nie brakuje też inwestycji z Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Francji. Ważnym partnerem pozostaje też Korea.

Przeczytaj także:

Świetlana przyszłość polskiej motoryzacji (2006-12-29)

Większe strefy – więcej inwestycji (2006-12-06)

Michelin inwestuje (2006-01-16)

Fabryka Boscha i Denso we Wrocławiu (2006-01-15)

Ford inwestuje w produkcje samochodów w Polsce (2006-01-10)

Delphi – druga faza rozwoju (2006-12-20)

Kolejna mega-inwestycja Toyoty (2007-01-02)


 

Tematy w artykule: inwestycje zagraniczne gospodarka

Podobne wiadomości:

Delphi – druga faza rozwoju

Delphi – druga faza rozwoju

Aktualności 2006-12-20

Kolejna mega-inwestycja Toyoty

Kolejna mega-inwestycja Toyoty

Aktualności 2007-01-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.