mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bedą nowe inwestycje w motoryzacji

Bedą nowe inwestycje w motoryzacji

„W ostatnich miesiącach obserwujemy w Polsce bardzo duży wzrost dynamiki inwestycji zagranicznych. Obecnie prowadzimy rozmowy z trzydziestoma kolejnymi inwestorami” – powiedział wiceminister gospodarki Andrzej Kaczmarek.

Bedą nowe inwestycje w motoryzacji

„Negocjujemy w sprawie 30 dużych przedsięwzięć inwestycyjnych: 8 z nich to projekty z sektora elektronicznego, 13 projektów z sektora BPO (nowoczesne centra usług), 7 projektów motoryzacyjnych i 2 lotniczych” – poinformował wiceminister. Zwrócił również uwagę, że coraz więcej inwestorów, którzy już ulokowali swoją działalność w Polsce, pragnie ją poszerzać poprzez kolejne inwestycje.

Zdaniem wiceministra, na szczególną uwagę zasługują też inwestycje w nowoczesne centra usług (BPO), dzięki którym powstaje duża ilość nowych, rozwojowych miejsc pracy. „Są to dla nas szczególnie ważne projekty, ponieważ idą za nimi przedsięwzięcia produkcyjne” – powiedział. 

Według danych Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji w 2006 roku inwestycje zagraniczne przekroczyły 10 mld USD. Inwestycje zagraniczne w Polsce to przede wszystkim inwestycje typu greenfield (od podstaw), związane z tworzeniem nowych miejsc pracy. Wśród inwestorów dominują Japonia i Stany Zjednoczone. Nie brakuje też inwestycji z Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Francji. Ważnym partnerem pozostaje też Korea.

Przeczytaj także:

Świetlana przyszłość polskiej motoryzacji (2006-12-29)

Większe strefy – więcej inwestycji (2006-12-06)

Michelin inwestuje (2006-01-16)

Fabryka Boscha i Denso we Wrocławiu (2006-01-15)

Ford inwestuje w produkcje samochodów w Polsce (2006-01-10)

Delphi – druga faza rozwoju (2006-12-20)

Kolejna mega-inwestycja Toyoty (2007-01-02)


 

Tematy w artykule: inwestycje zagraniczne gospodarka

Podobne wiadomości:

Michelin inwestuje

Michelin inwestuje

Aktualności 2007-01-16

Ford inwestuje w produkcje samochodów w Polsce

Ford inwestuje w produkcje samochodów w...

Aktualności 2007-01-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.