mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będą nowe inwestycje w strefach

Będą nowe inwestycje w strefach

- Jednym z najważniejszych zadań realizowanych przez specjalne strefy ekonomiczne jest zagospodarowanie wolnych terenów i rozszerzenie obszaru SSE, co pozwoli na kolejne inwestycje w regionach. Umożliwi to wprowadzenie do stref terenów poprzemysłowych, w których ustaje działalność – powiedział minister gospodarki Janusz Piechociński. Jak wiadomo motoryzacja jest jednym z najchętniej inwestujących sektorów.

Będą nowe inwestycje w strefach

30 października 2014 r. Stały Komitet Rady Ministrów przyjął projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie pomocy publicznej udzielanej przedsiębiorcom działającym w SSE.  

– Czekamy na pozytywną opinię Rady Ministrów, dzięki której możliwe będą kolejne inwestycje – dodał Janusz Piechociński. – Według informacji przekazanych nam przez strefy mamy obecnie 70 inwestorów zainteresowanych prowadzeniem działalności w SSE – wyjaśnił.

 Według stanu na koniec października z branży motoryzacyjnej, przez PAIiIZ prowadzonych jest 35 projektów inwestycyjnych o wartości 1030,25 mln euro, 8650 nowych miejsc pracy.

 


Podobne wiadomości:

GM rekrutuje pracowników do zakładu w Gliwicach

GM rekrutuje pracowników do zakładu w...

Aktualności 2014-12-12

Pracownicy tyskiej fabryki GM boją się o pracę

Pracownicy tyskiej fabryki GM boją się o...

Aktualności 2014-12-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Posłowie PiS mają pomysł na rewolucję w ubezpieczeniach OC. Chcą żeby w przyszłości polisa nie była przypisana do samochodu, ale do kierowcy. Dzięki temu utrata zniżek będzie dotyczyć tylko pojazdu, którym kierowca spowodował, a nie wszystkich posiadanych przez niego aut.