mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będą nowe inwestycje w strefach

Będą nowe inwestycje w strefach

- Jednym z najważniejszych zadań realizowanych przez specjalne strefy ekonomiczne jest zagospodarowanie wolnych terenów i rozszerzenie obszaru SSE, co pozwoli na kolejne inwestycje w regionach. Umożliwi to wprowadzenie do stref terenów poprzemysłowych, w których ustaje działalność – powiedział minister gospodarki Janusz Piechociński. Jak wiadomo motoryzacja jest jednym z najchętniej inwestujących sektorów.

Będą nowe inwestycje w strefach

30 października 2014 r. Stały Komitet Rady Ministrów przyjął projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie pomocy publicznej udzielanej przedsiębiorcom działającym w SSE.  

– Czekamy na pozytywną opinię Rady Ministrów, dzięki której możliwe będą kolejne inwestycje – dodał Janusz Piechociński. – Według informacji przekazanych nam przez strefy mamy obecnie 70 inwestorów zainteresowanych prowadzeniem działalności w SSE – wyjaśnił.

 Według stanu na koniec października z branży motoryzacyjnej, przez PAIiIZ prowadzonych jest 35 projektów inwestycyjnych o wartości 1030,25 mln euro, 8650 nowych miejsc pracy.

 


Podobne wiadomości:

Pracownicy tyskiej fabryki GM boją się o pracę

Pracownicy tyskiej fabryki GM boją się o...

Aktualności 2014-12-10

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Aktualności 2014-12-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów
Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów
Polska Izba Ubezpieczeń przygotowała raport, który proponuje rozwiązania zmniejszające liczbę wypadków drogowych w Polsce. Chodzi o możliwość taryfikacji ubezpieczenia OC w oparciu o mandaty i punkty karne.