mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będą problemy z inwestycją Hyundaia?

Będą problemy z inwestycją Hyundaia?

Jak podaje Polska Agencja Prasowa Słowacji nie będzie łatwo dotrzymać obietnic złożonych koreańskiemu koncernowi Hyundai Motor, który wybrał w tym tygodniu słowacką Żylinę jako miejsce lokalizacji nowego zakładu. Tak sytuację ocenił minister gospodarki Słowacji Pavol Rusko.

Dodał jednak, że nie ma podstaw do tego, aby uważać, że warta 700 mln euro inwestycja nie wypali, gdyby nie udało się wywiązać Słowakom ze złożonych Koreańczykom przyrzeczeń. "Teraz, kiedy jesteśmy bardzo blisko osiągnięcia naszego celu, jest nie do pomyślenia, abyśmy zrezygnowali"- powiedział Rusko dziennikarzom.

Rusko napomknął o "ciężarach" i ryzyku związanym z inwestycją Hyundaia, ale odmówił rozwinięcia tego tematu. odał jednak, że sprawa terminowego oddania do użytku części trasy przebiegającej w pobliżu przyszłej fabryki koreańskiego koncernu może być problemem. Termin ten ustalono na 1 października 2006 r.

Minister transportu Słowacji Pavol Prokopovic poinformował w środę, że wykonawca trasy będzie w stanie zakończyć swoje prace najwcześniej pod koniec 2006 r

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.