mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będą produkować więcej za granicą

Będą produkować więcej za granicą

Jak informuje japoński dziennik gospodarczy "Nihon Keizai Shimbun", już wkrótce producenci samochodów z Kraju Kwitnącej Wiśni będą produkować więcej samochodów w fabrykach za granicą niż we własnym kraju. Zagraniczna produkcja po raz pierwszy przekroczyła granicę 10 milionów pojazdów.

Z przedstawionych przez japoński dziennik analiz wynika, że jeżeli trend wzrostowy utrzyma się na tym samym poziomie już w tym roku produkcja samochodów za granicą przeskoczy produkcję krajową oscylującą w granicach 10,8 milionów aut. W ostatnim okresie producenci Nipponu rozszerzyli swoje ośrodki produkcyjne na nowe kraje. Do krajów europejskich oraz Stanów Zjednoczonych dołączyły Chiny i Indie. Otworzenie nowych zakładów sprawiło, że w ostatnim kwartale 2005 roku produkcja pojazdów znacznie przekroczyła zakładany poziom.

W ciągu 12 miesięcy ubiegłego roku japoński gigant Toyota Motor wraz z siedmioma innymi markami, wyprodukowały 9,96 miliona nowych samochodów. Do tego wyniku należy jednak jeszcze doliczyć 410 tys. samochodów dostawczych wyprodukowanych przez Isuzu. W obecnym roku japońscy producenci nadal prowadzić będą kolonizowanie terenów pod nowe fabryki. Jeszcze w br. Toyota otworzy dwie nowe montażownie w Chinach i amerykańskim stanie Texas.

Czytaj także:

Diesle Hondy z Wlk. Brytanii 2006-04-18

Nowe centrum logistyczne Hondy 2006-04-10

Nissan buduje się w Rosji 2006-04-07

Nissan w Chinach 2006-03-21

Komentuj:

~samuraj 2006-04-20

nasi z Paizu i Min. Gospodarki powinni juz powinni działac - bo znowu będzie wtopa. To że się nauczyli rozróżnać Japończyka od Koreańczyka i kłaniać pod odpowiednim katem to nie znaczy jeszcze że do nas przyjdą z inwestycjami. mandarynę i Dodę im wysłać. I tego - Stachurskiego. Japończyk wie co dobre.

~Yoko Ono 2006-04-20

japońce produkują najlepsze samochody, najlepsze na świecie ! ! !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross