Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będą zwolnienia w Europie

Będą zwolnienia w Europie

Ford Motor Co. zamierza do końca roku zwolnić 2600 osób z europejskich zakładów firmy. To część planu, który ma zmniejszyć zatrudnienie o ponad 10 tysięcy w skali światowej.

Będą zwolnienia w Europie

Producent planuje zwolnienie 1,3 tysiąca pracowników z niemieckiej kwatery głównej w Kolonii i zakładów w Saarlouis – podała kolońska gazeta Koelner Stadt-Anzeiger, cytując przedstawicieli Forda.

Rzecznik prasowy europejskiego oddziału Forda nie chciał komentować liczby, lecz potwierdził, że centrala firmy w Stanach Zjednoczonych ma w planach wiele redukcji zatrudnienia, co ma pomóc w obniżce kosztów.

„Mamy nadzieje, że redukcję uda się osiągnąć przez dobrowolne układy. Jednak jeśli nie osiągniemy odpowiedniej liczby, nie wykluczamy zwolnień przymusowych” – powiedział rzecznik.

Słaba sprzedaż, mocne euro i wysokie ceny materiałów zmuszają producentów do cięcia kosztów, by zachować konkurencyjność na rynku. Kilka europejskich firm jest właśnie w trakcie zwolnień części załogi.

Ford Europe zatrudnia razem ze spółkami podległymi ok. 68 tysięcy osób. Wyjęte z tej liczby są luksusowe marki grupy. Planowane zwolnienia są efektem globalnego planu redukcji kosztów po ogłoszeniu niedawno wyników finansowych firmy za trzy kwartały tego roku (czytaj więcej o tym raporcie finansowym).

Czytaj także:

Słaby miesiąc "Wielkiej Trójki" 2005-11-03

PSA nie chce walki cen 2005-10-31

Ford i GM płaczą, a DaimlerChrysler zwyżkuje 2005-10-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris z kontraktem na 99 autobusów
Solaris z kontraktem na 99 autobusów
Kolejny duży kontrakt dla polskiego producenta autobusów. Firma Solaris dostarczy w pierwszym kwartale przyszłego roku 99 nowych pojazdów do Norwegii. Tym samym liczba autobusów wyprodukowanych w Bolechowie pod Poznaniem zwiększy się do 468 sztuk.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj