mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będą zwolnienia w Kraśniku

Będą zwolnienia w Kraśniku

Związki zawodowe w Fabryce Łożysk Toczonych w Kraśniku otrzymały w zeszłym tygodniu pismo zarządu firmy dotyczące planowanych zwolnień. Ze względu na kłopoty ekonomiczne i brak kolejnych zamówień, konieczna jest redukcja zatrudniania. Pracę może stracić około 370 osób.

Będą zwolnienia w Kraśniku
Fabryka Łożysk Tocznych w Kraśniku jest pierwszą firmą produkującą łożyska w Polsce (od 1948 roku). W ciągu ostatnich 11 lat z przedsiębiorstwa państwowego przeobraziła się w sprawnie działającą spółkę akcyjną. Teraz jednak firma ma problemy. Pojawiły się kłopoty ekonomiczne, a także trudności ze zbytem wytwarzanych w zakładzie produktów. Aż 80 procent produkcji FŁT przeznaczone jest na rynki krajów Europy Zachodniej i Ameryki. Dlatego kryzys ekonomiczny, który dotknął rynek motoryzacyjny, ma wpływ także na sprzedaż produktów kraśnickiej fabryki.

W związku z tym aż 370 pracowników może stracić pracę. W ubiegły piątek związki zawodowe działające w zakładzie otrzymały pismo zarządu spółki, zapowiadające zwolnienia. Związki zawodowe zapowiadają rozmowy z zarządem na temat zwolnień i walkę o pracowników. Obecnie Fabryka zatrudnia 2700 pracowników.

Kraśnicka fabryka jest producentem głównie łożysk tocznych. Od początku istnienia w zakładzie wyprodukowano ponad miliard sztuk łożysk, głównie dla producentów samochodów ciężarowych i osobowych.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Komentuj:

~jareh 2008-10-29

Szkoda. Mam nadzieję, że to sytusacja przejściowa i ludzie ci szybko wrócą do pracy. A do redaktora: ten skrót to FŁT a nie jakieś FTŁ!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony
Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony
Już za kilka tygodni na salonie we Frankfurcie będziemy mogli zobaczyć odświeżoną wersję rodzinnego Golfa Sportsvan. Producent zmienił wygląd, wzbogacił wyposażenie i odświeżył gamę silników.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic