mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będą zwolnienia w Kraśniku

Będą zwolnienia w Kraśniku

Związki zawodowe w Fabryce Łożysk Toczonych w Kraśniku otrzymały w zeszłym tygodniu pismo zarządu firmy dotyczące planowanych zwolnień. Ze względu na kłopoty ekonomiczne i brak kolejnych zamówień, konieczna jest redukcja zatrudniania. Pracę może stracić około 370 osób.

Będą zwolnienia w Kraśniku
Fabryka Łożysk Tocznych w Kraśniku jest pierwszą firmą produkującą łożyska w Polsce (od 1948 roku). W ciągu ostatnich 11 lat z przedsiębiorstwa państwowego przeobraziła się w sprawnie działającą spółkę akcyjną. Teraz jednak firma ma problemy. Pojawiły się kłopoty ekonomiczne, a także trudności ze zbytem wytwarzanych w zakładzie produktów. Aż 80 procent produkcji FŁT przeznaczone jest na rynki krajów Europy Zachodniej i Ameryki. Dlatego kryzys ekonomiczny, który dotknął rynek motoryzacyjny, ma wpływ także na sprzedaż produktów kraśnickiej fabryki.

W związku z tym aż 370 pracowników może stracić pracę. W ubiegły piątek związki zawodowe działające w zakładzie otrzymały pismo zarządu spółki, zapowiadające zwolnienia. Związki zawodowe zapowiadają rozmowy z zarządem na temat zwolnień i walkę o pracowników. Obecnie Fabryka zatrudnia 2700 pracowników.

Kraśnicka fabryka jest producentem głównie łożysk tocznych. Od początku istnienia w zakładzie wyprodukowano ponad miliard sztuk łożysk, głównie dla producentów samochodów ciężarowych i osobowych.

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą Lublina

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą...

Polskie drogi 2016-05-02

Komentuj:

~jareh 2008-10-29

Szkoda. Mam nadzieję, że to sytusacja przejściowa i ludzie ci szybko wrócą do pracy. A do redaktora: ten skrót to FŁT a nie jakieś FTŁ!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.