mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będzie BMW z napędem na przód!

Będzie BMW z napędem na przód!

Jedną ze wspólnych cech wszystkich modeli BMW był napęd na tylną oś. Tak było i jest do tej pory. Jednak już w niedalekiej przyszłości to się zmieni. Paletę modeli bawarskiego koncernu powiększą bowiem małe modele z napędem na przednie koła.

Będzie BMW z napędem na przód!
BMW pracuje już od pewnego czasu nad całkowicie nową platformą podłogową, która będzie mogła mieć napęd na obie osie lub tylko na przód. Informację taką przekazał sam prezes zarządu BMW AG, Norbert Reithofer, podczas wczorajszej konferencji, na której prezentowane były ubiegłoroczne wyniki koncernu, jak i plany na najbliższe miesiące oraz nieco bardziej ogólne na kilka lat naprzód. Tym samym potwierdziły się wcześniejsze spekulacje, że BMW będzie chciało nawiązać rywalizację w segmencie małych aut premium, który do 2020 roku ma rosnąć rocznie o 4-6 proc.

Nowa platforma ma bowiem być wykorzystana właśnie do modeli z segmentu A i B (modele na niej zbudowane będą mogły mieć długość od ok. 3,8 do 4,3 m). Dlatego spokojni mogą być fani większych modeli BMW. Tu bawarski koncern nie zamierza odchodzić od swojej tradycji związanej z tylnym napędem. Według wstępnych założeń na nowej platformie może powstać nawet do 20 wersji nadwoziowych różnych modeli, w tym także MINI.

I to właśnie nowa generacja MINI, która najprawdopodobniej pojawi się na rynku w 2014 roku będzie pierwszym autem wykorzystującym tę platformę. A po niej powinny pojawić się pierwsze przednionapędowe BMW. Według Reithofera będą to modele mniejsze od serii 1, która pozostanie bez zmian, jeśli chodzi o rodzaj napędu.

Wejście BMW do nowych segmentów to także potrzeba związana z ograniczaniem emisji CO2, jakie na producentów samochodów narzuca Unia Europejska. Do 2020 roku BMW będzie chciało w ten sposób zmniejszyć łączną emisję CO2 o 25% w stosunku do 2008 roku, w którym średnia emisja dwutlenku węgla wyniosła 156 g/km.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW

Podobne wiadomości:

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Aktualności 2017-08-31

BMW prezentuje Z4 Concept

BMW prezentuje Z4 Concept

Aktualności 2017-08-17

Komentuj:

~romuś 2010-03-19

heheheheh pewno będzie coś na kształt toyoty iq :)))))

aaa 2010-03-18

No to speda......li auto....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Swift Sport - mocniejsze i lżejsze
Nowe Suzuki Swift Sport - mocniejsze i lżejsze
Sportowa odmiana Suzuki Swift zadebiutuje już za miesiąc na salonie we Frankfurcie. Tymczasem w sieci pojawiły się kolejne zdjęcia i informacje o gorącym hatchbacku z Japonii.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic