mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będzie Civic kombi!

Będzie Civic kombi!

Choć na stoisku Hondy w Paryżu najważniejszą premierą jest nowa generacja CR-V, to jednak duże zainteresowanie wzbudziły także informacje o nowych wersjach Civica, w tym powrót do wariantu kombi.

Będzie Civic kombi!
Szósta generacja Civica (produkowana w latach 1995-2000) była jak dotąd ostatnią, która dostępna była także w wersji kombi. Następcy oferowani byli już tylko z nadwoziem typu hatchback bądź sedan.

To jednak ma się zmienić, bowiem podczas oficjalnego przemówienia na wystawie w Paryżu, prezes europejskiego oddziału Hondy, Manabu Nishimae, zakomunikował, że planowane jest wprowadzenie wersji Civic Wagon na europejski rynek. Koncepcyjny model pojawi się już w przyszłym roku (być może w Genewie), a następnie (może w 2014 roku) Civic kombi pojawi się w sprzedaży.

Europejski rynek kompaktów w aż 30 proc. stanowią odmiany kombi, stąd decyzja władz Hondy nikogo nie powinna dziwić. Podobny krok czyni właśnie Toyota, która w Paryżu pokazała Aurisa kombi, i również po kilkuletniej nieobecności powróci do segmentu kompaktowych kombi.

To jednak nie wszystkie wieści w temacie Hondy Civic. Na 2015 rok planowane jest wprowadzenie do sprzedaży Civica Type-R, który razem z nowym NSX będą walczyć o klienta w segmencie sportowych aut.

Pod koniec tego roku gama obecnego Civica zostanie poszerzona o nową wersję wysokoprężną. 1,6-litrowy diesel i-DTEC będzie jednym z najlżejszych silników w swojej klasie, będzie dysponował maksymalnym momentem obrotowym 300 Nm dostępnym już od 1.500 obr/min, a przy tym ma emitować średnio zaledwie 94 g CO2/km.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda Civic
Honda Civic
Cena podstawowa już od: 62 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Honda WR-V debiutuje w Brazylii

Honda WR-V debiutuje w Brazylii

Aktualności 2016-11-09

Honda WR-V - nadchodzi nowy crossover

Honda WR-V - nadchodzi nowy crossover

Aktualności 2016-10-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport