mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będzie Civic kombi!

Będzie Civic kombi!

Choć na stoisku Hondy w Paryżu najważniejszą premierą jest nowa generacja CR-V, to jednak duże zainteresowanie wzbudziły także informacje o nowych wersjach Civica, w tym powrót do wariantu kombi.

Będzie Civic kombi!
Szósta generacja Civica (produkowana w latach 1995-2000) była jak dotąd ostatnią, która dostępna była także w wersji kombi. Następcy oferowani byli już tylko z nadwoziem typu hatchback bądź sedan.

To jednak ma się zmienić, bowiem podczas oficjalnego przemówienia na wystawie w Paryżu, prezes europejskiego oddziału Hondy, Manabu Nishimae, zakomunikował, że planowane jest wprowadzenie wersji Civic Wagon na europejski rynek. Koncepcyjny model pojawi się już w przyszłym roku (być może w Genewie), a następnie (może w 2014 roku) Civic kombi pojawi się w sprzedaży.

Europejski rynek kompaktów w aż 30 proc. stanowią odmiany kombi, stąd decyzja władz Hondy nikogo nie powinna dziwić. Podobny krok czyni właśnie Toyota, która w Paryżu pokazała Aurisa kombi, i również po kilkuletniej nieobecności powróci do segmentu kompaktowych kombi.

To jednak nie wszystkie wieści w temacie Hondy Civic. Na 2015 rok planowane jest wprowadzenie do sprzedaży Civica Type-R, który razem z nowym NSX będą walczyć o klienta w segmencie sportowych aut.

Pod koniec tego roku gama obecnego Civica zostanie poszerzona o nową wersję wysokoprężną. 1,6-litrowy diesel i-DTEC będzie jednym z najlżejszych silników w swojej klasie, będzie dysponował maksymalnym momentem obrotowym 300 Nm dostępnym już od 1.500 obr/min, a przy tym ma emitować średnio zaledwie 94 g CO2/km.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda Civic
Honda Civic
Cena podstawowa już od: 62 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Technika 2017-08-16

Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem

Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech