mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będzie Fiat 500X - jest zapowiedź

Będzie Fiat 500X - jest zapowiedź

Fiat konsekwentnie rozwija rodzinę modelu 500. Niebawem pojawi się kolejny jej członek. Tym razem będzie to mały crossover, który będzie oferowany jako Fiat 500X.

Będzie Fiat 500X - jest zapowiedź
Jak na razie jeszcze Fiat nie zdradza żadnych szczegółów na temat swojej nowości. Te, podobnie jak i wygląd nadwozia, mają zostać dochowane w tajemnicy aż do premiery modelu, która odbędzie się na początku października. Zobaczymy, czy ta sztuka uda się Włochom...

Z samych zapowiedzi można się domyślać, że Fiat 500X będzie miał nieco więcej terenowych umiejętności niż uterenowiona "pięćsetka", czyli 500L Trekking. W końcu powstanie na tej samej platformie co Jeep Renegade i zastąpi wysłużone już Sedici. Z pewnością nie zabraknie większego prześwitu, nakładek na progi, osłony podwozia czy masywniejszych zderzaków. Być może również niektóre inne elementy nadwozia będą się różnić.

Pogdybać możemy także o dostępnych jednostkach napędowych, jakie trafią do 500X. Patrząc na ofertę 500L Trekking, można wnioskować, że będą to benzynowe 1.4 95KM, 0.9 Twinair 105 KM i 1.4 T-Jet 120 KM, a także wysokoprężne 1.6 Multijet w dwóch wariantach mocy - 105 i 120 KM.

Fiat 500X będzie już szóstą wersją nadwoziową "pięćsetki". Poza standardową, trzydrzwiową wersją, w ofercie znajdziemy jeszcze 500C z otwieranym dachem, wydłużoną 500L, siedmiomiejscową 500L Living oraz wspomnianą już uterenowioną 500L Trekking.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat 500
Fiat 500
Cena podstawowa już od: 45 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce

Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce

Aktualności 2017-06-10

Nowe Volvo XC90

auto motor i sport 0000-00-00

Aż dwanaście lat trwał żywot rynkowy pierwszej generacji flagowego SUV-a szwedzkiej marki. To dużo, zważywszy, iż konkurenci wprowadzają swoje nowości ze zdecydowanie większą częstotliwością. Wiekowe XC90 w końcu jednak doczekało się następcy...

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.