mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będzie Golf Kombi!

Będzie Golf Kombi!

Niemiecki producent samochodów z Wolfsburgu dokonuje najprawdopodobniej ostatnich poprawek w modelu, którego wejście na rynek oczekiwane jest przez wiele osób. Według nieoficjalnych informacji Volkswagen Golf Kombi pojawi się w sprzedaży już w połowie 2007 roku.

Będzie Golf Kombi!

Nowe kombi Volkswagena zadebiutuje na taśmach produkcyjnych meksykańskiej fabryki Puebla w pierwszej połowie przyszłego roku. Początkowo niemiecki producent nie przewidywał w planach wprowadzania na rynek wersji o nadwoziu kombi dla modelu Golf V, gdyż na rynku pojawił się samochód o nazwie Golf Plus, który ją zastąpił. Pomimo tego nacisk dilerów tej marki oraz wiernych konsumentów był tak duży, że szefostwo przełamało się i ruszyły prace nad nowym autem.

Nadchodząca wersja nadwoziowa nowego Volkswagena zostanie oparta na płycie podłogowej dotychczasowego modelu Jetta. Jego długość wyniesie 4,55 metra, natomiast rozstaw kół zmieści się w granicach 2,58 metra. Tak więc spodziewać się należy znacznie więcej przestrzeni wewnątrz samochodu, w porównaniu z jego poprzednikiem. Wielkość bagażnika w nowym Golfie będzie się wahać pomiędzy pojemnością w konkurencyjnym Focusie Turnier (1.525 l), a Oplem Astrą Caravan (1.590 l). Pod maską dostępny będzie szeroki wachlarz silników benzynowych o mocy od 102 do 200 KM, a także jednostek wysokoprężnych (105, 140, 170 KM).

Czytaj także:

Koniec Golfa z Brukseli (2006-11-23)

Urodzinowy Golf (2006-10-30)

Tematy w artykule: Voklswagen Golf Kombi

Komentuj:

~cdi 2006-12-08

Nie ma sie co czepiac. Zgodnie ze starym przyslowiem z g...a bata nie ukrecisz

~Verminaard 2006-12-08

dla mnie wygląda raczej jak Jetta kombi, ale rzeczywiście z tej perspektywy strasznie "niezgrabnie" ...

~zzz 2006-12-07

ale okropny!!! wyglada prawie tak zle jak passat kombi...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.