mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będzie bliższa współpraca Astona i Mercedesa?

Będzie bliższa współpraca Astona i Mercedesa?

Kuwejccy właściciele marki Aston Martin z chęcią podjęliby bliższą współpracę z Mercedesem - takie doniesienia dochodzą ze strony nowych władz koncernu. Rozważane jest także stworzenie całkowicie nowej luksusowej marki.

Będzie bliższa współpraca Astona i Mercedesa?
Koncern Investment DAR, który w ubiegłym roku nabył od Forda prawa do brytyjskiej marki, poszukuje obecnie strategicznego partnera, z którym mógłby nawiązać szeroką współpracę od dostaw jednostek silnkowych aż po wspólnie tworzenie nowych modeli. Według Adhama Charanoglu, który jest odpowiedzialny za stworzenie nowego partnerstwa, najprawdopodobniej Aston nawiąże już wkrótce bliską współpracę z Mercedesem.

I choć Mercedes nie potwierdza tych spekulacji, to jednak jest pewien aspekt, który może okazać się decydujący - kuwejckie powiązania obu koncernów. O tym, że DAR jest większościowym właścicielem marki Aston Martin, wiadomo. Okazuje się, że 7% udziałów w Daimler AG ma z kolei Kuwait Investment Authority.

Obecnie Aston Martin korzysta z silników Forda, który posiada jeszcze pewien pakiet akcji brytyjskiej marki. Jednak potrzeby są dużo większe. Ponadto Aston Martin potrzebuje partnera, który dostarczałby również wiele innych komponentów, których produkcja we własnym zakresie dla takiej marki jak Aston Martin byłaby nieopłacalna.

Ewentualna współpraca może także dotyczyć tworzeniu wspólnych modeli - być może nowa generacja Mercedesa SL posłuży za nowy model marki Aston Martin, oraz, co brzmi bardziej sensacyjnie, stworzenia całkowicie nowej, superluksusowej marki samochodowej. W tej kwestii prowadzone są rozmowy nie tylko z Mercedesem, ale i ze słynnymi projektantami mody - Luis Vuitton i Gucci, których współpraca polegałaby na sygnowaniu swoim logo niektórych elementów wyposażenia.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Aston Martin
Tematy w artykule: Aston Martin

Podobne wiadomości:

Aston Martin – Licencja na zachwycanie

auto motor i sport 0000-00-00

Na otwarcie nowego centrum stylistycznego Aston Martin zafundował sobie model wyjątkowy: V12 Vantage RS. Do ciasnej komory silnikowej Vantage, najmniejszego modelu Astona, przeszczepiono 600-konnego 12-cylindrowca wyścigówki z Le Mans.

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Samochody luksusowe 2016-11-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.