mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będzie bliższa współpraca Astona i Mercedesa?

Będzie bliższa współpraca Astona i Mercedesa?

Kuwejccy właściciele marki Aston Martin z chęcią podjęliby bliższą współpracę z Mercedesem - takie doniesienia dochodzą ze strony nowych władz koncernu. Rozważane jest także stworzenie całkowicie nowej luksusowej marki.

Będzie bliższa współpraca Astona i Mercedesa?
Koncern Investment DAR, który w ubiegłym roku nabył od Forda prawa do brytyjskiej marki, poszukuje obecnie strategicznego partnera, z którym mógłby nawiązać szeroką współpracę od dostaw jednostek silnkowych aż po wspólnie tworzenie nowych modeli. Według Adhama Charanoglu, który jest odpowiedzialny za stworzenie nowego partnerstwa, najprawdopodobniej Aston nawiąże już wkrótce bliską współpracę z Mercedesem.

I choć Mercedes nie potwierdza tych spekulacji, to jednak jest pewien aspekt, który może okazać się decydujący - kuwejckie powiązania obu koncernów. O tym, że DAR jest większościowym właścicielem marki Aston Martin, wiadomo. Okazuje się, że 7% udziałów w Daimler AG ma z kolei Kuwait Investment Authority.

Obecnie Aston Martin korzysta z silników Forda, który posiada jeszcze pewien pakiet akcji brytyjskiej marki. Jednak potrzeby są dużo większe. Ponadto Aston Martin potrzebuje partnera, który dostarczałby również wiele innych komponentów, których produkcja we własnym zakresie dla takiej marki jak Aston Martin byłaby nieopłacalna.

Ewentualna współpraca może także dotyczyć tworzeniu wspólnych modeli - być może nowa generacja Mercedesa SL posłuży za nowy model marki Aston Martin, oraz, co brzmi bardziej sensacyjnie, stworzenia całkowicie nowej, superluksusowej marki samochodowej. W tej kwestii prowadzone są rozmowy nie tylko z Mercedesem, ale i ze słynnymi projektantami mody - Luis Vuitton i Gucci, których współpraca polegałaby na sygnowaniu swoim logo niektórych elementów wyposażenia.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Aston Martin
Tematy w artykule: Aston Martin

Podobne wiadomości:

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Samochody luksusowe 2016-11-17

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando