mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będzie bliższa współpraca Astona i Mercedesa?

Będzie bliższa współpraca Astona i Mercedesa?

Kuwejccy właściciele marki Aston Martin z chęcią podjęliby bliższą współpracę z Mercedesem - takie doniesienia dochodzą ze strony nowych władz koncernu. Rozważane jest także stworzenie całkowicie nowej luksusowej marki.

Będzie bliższa współpraca Astona i Mercedesa?
Koncern Investment DAR, który w ubiegłym roku nabył od Forda prawa do brytyjskiej marki, poszukuje obecnie strategicznego partnera, z którym mógłby nawiązać szeroką współpracę od dostaw jednostek silnkowych aż po wspólnie tworzenie nowych modeli. Według Adhama Charanoglu, który jest odpowiedzialny za stworzenie nowego partnerstwa, najprawdopodobniej Aston nawiąże już wkrótce bliską współpracę z Mercedesem.

I choć Mercedes nie potwierdza tych spekulacji, to jednak jest pewien aspekt, który może okazać się decydujący - kuwejckie powiązania obu koncernów. O tym, że DAR jest większościowym właścicielem marki Aston Martin, wiadomo. Okazuje się, że 7% udziałów w Daimler AG ma z kolei Kuwait Investment Authority.

Obecnie Aston Martin korzysta z silników Forda, który posiada jeszcze pewien pakiet akcji brytyjskiej marki. Jednak potrzeby są dużo większe. Ponadto Aston Martin potrzebuje partnera, który dostarczałby również wiele innych komponentów, których produkcja we własnym zakresie dla takiej marki jak Aston Martin byłaby nieopłacalna.

Ewentualna współpraca może także dotyczyć tworzeniu wspólnych modeli - być może nowa generacja Mercedesa SL posłuży za nowy model marki Aston Martin, oraz, co brzmi bardziej sensacyjnie, stworzenia całkowicie nowej, superluksusowej marki samochodowej. W tej kwestii prowadzone są rozmowy nie tylko z Mercedesem, ale i ze słynnymi projektantami mody - Luis Vuitton i Gucci, których współpraca polegałaby na sygnowaniu swoim logo niektórych elementów wyposażenia.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Aston Martin
Tematy w artykule: Aston Martin

Podobne wiadomości:

Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości

Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości

Samochody luksusowe 2017-08-16

Mercedes z Astonem?

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.