mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będzie druga fabryka Hyundaia w Europie

Będzie druga fabryka Hyundaia w Europie

Największy południowokoreański producent samochodów, firma Hyundai Motor Co. planuje wybudowanie swojej drugiej fabryki samochodów w Europie.

Najprawdopodobniej fabryka powstanie w Czechach, gdzie brane pod uwagę są dwie lokalizacje, choć ani przedstawiciele koreańskiej firmy, ani czeskich władz nie chcieli potwierdzić jeszcze tych informacji. Jedynie strona koreańska stwierdziła, iż faktycznie Czeska Republika jest jednym z krajów dogodnych dla rozpoczęcia takiej inwestycji.

Po trzydniowej wizycie czeskiej delegacji w Korei Południowej, w czasie której doszło m.in. do spotkania z władzami firmy Hyundai, Martin Jahn, wicepremier Czech, oświadczył, iż w ciągu najbliższych dwóch lat do Europy Środkowo-Wschodniej napłyną inwestycje rzędu 2 mld dolarów.
 
Obecnie w słowackiej Żilinie budowana jest fabryka Kia Motors, będącej własnością Hyundaia. Inwestycja warta 1,1 mld euro zostanie zakończona do końca 2006 roku. Początkowo powstawać w niej będzie 200 tys. aut rocznie, jednak możliwe będzie rozszerzenie produkcji do 300 tys.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando