mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będzie grzeczny

Będzie grzeczny

Krzysztof Hołowczyc dziś leci do Lizbony, gdzie w sobotę zacznie się Rajd Dakar. Kierowca Orlen Teamu zrobił wszystko, by odnieść sukces w tej arcytrudnej imprezie.

Będzie grzeczny
Ostatnio pracował z psychologiem, a w Afryce będzie mu pomagać doktor Robert Śmigielski. - Tylko pierwsze miejsce jest dobre, każde inne oznacza kompromis - mówi przed startem Rajdu Dakar Hołowczyc. Wygrać te zawody to jego wielkie marzenie, choć zdaje sobie sprawę, że nie nastąpi to jeszcze w tym roku.

- Na razie do czołowych zespołów trochę nam brakuje. Fabryczne teamy są doskonale przygotowane logistycznie. Po każdym etapie całkowicie rozbierają samochód. My nie mamy takich możliwości. Mój Nissan Navarra to bardzo dobre auto, ale nie posiadam pięciu zapasowych skrzyń biegów czy dziesięciu zawieszeń - zauważa.

Do tej pory "Hołek" trzy razy startował w Dakarze. Za pierwszym razem dojechał do mety na 60. miejscu (2005 rok). W kolejnych dwóch występach musiał spasować: w 2006 roku wyeliminowała go awaria silnika, a w ubiegłym roku wypadek.

- Nabrałem doświadczenia i wiem, że na Dakarze pośpiech nie jest wskazany. Dlatego w tym roku planuję pojechać wolniej. Nie będę szarżować, co nie znaczy, że nie chcę zająć wysokiego miejsca. Co z tego, że w poprzednich latach zdarzały mi się etapy, że byłem w pierwszej dziesiątce, a po drodze wyprzedzałem 50 samochodów, skoro później to wszystko traciłem. Najlepsze, siódme miejsce na etapie osiągnąłem, gdy jechałem bardzo grzecznie, bo myślałem, że mam jakiś defekt - wspomina Hołowczyc ubiegły rok.
Tematy w artykule: Dakar 2006

Podobne wiadomości:

Rajd Dakar 2008

Rajd Dakar 2008

Aktualności 2007-11-22

Dakar 2006: Peterhansel na czele

Dakar 2006: Peterhansel na czele

Aktualności 2006-01-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.