mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będzie mniej inwestycji typu greenfield

Będzie mniej inwestycji typu greenfield

W 2008 roku do Polski trafiły 353 projekty typu greenfield o łącznej wartości w całym okresie trwania inwestycji wyniesie 34 mld  dolarów i w wyniku których powstanie 114,7 tys. miejsc pracy – wynika z raportu opublikowanego przez firmę badawczą FDI Intelligence, wchodząca w skład Financial Times Group.

Będzie mniej inwestycji typu greenfield
W raporcie przedstawiono trendy w globalnych przepływach kapitału i sytuację Polski na tle innych krajów świata.

W 2008 r. wg szacunków FDI Intelligence na świecie zrealizowano 15,6 tys. inwestycji typu greenfield o łącznej wartości 1,5 bln dolarów. Dzięki nim powstało około 4 mln nowych miejsc pracy, a biorąc pod uwagę także zatrudnienie pośrednie – około 12 mln. Najistotniejszym regionem świata z punktu widzenia BIZ był region Azji i Pacyfiku.

W bieżącym roku spodziewany jest spadek bezpośrednich inwestycji zagranicznych typu greenfield w skali świata o 10-15%. Prognoza FDI Intelligence mówi o 13-procentowym spadku. Relatywnie niższy spadek w pierwszych miesiącach roku może nasilać się w kolejnych. Liczby te różnią się jednak od prognoz dla globalnych przepływów BIZ. Wg UNCTAD spadną one w 2009 r. o ok. 50%. Wynika to przede wszystkim ze zmniejszenia liczby fuzji i przejęć, a wskutek kryzysu także ich wartości. Ponadto wpływ utrudnień na rynku kredytowym na realne inwestycje jest znacznie niższy niż na globalne statystyki BIZ.

Podobne wiadomości:

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Aktualności 2014-12-12

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Aktualności 2014-12-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.