mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będzie mniej inwestycji typu greenfield

Będzie mniej inwestycji typu greenfield

W 2008 roku do Polski trafiły 353 projekty typu greenfield o łącznej wartości w całym okresie trwania inwestycji wyniesie 34 mld  dolarów i w wyniku których powstanie 114,7 tys. miejsc pracy – wynika z raportu opublikowanego przez firmę badawczą FDI Intelligence, wchodząca w skład Financial Times Group.

Będzie mniej inwestycji typu greenfield
W raporcie przedstawiono trendy w globalnych przepływach kapitału i sytuację Polski na tle innych krajów świata.

W 2008 r. wg szacunków FDI Intelligence na świecie zrealizowano 15,6 tys. inwestycji typu greenfield o łącznej wartości 1,5 bln dolarów. Dzięki nim powstało około 4 mln nowych miejsc pracy, a biorąc pod uwagę także zatrudnienie pośrednie – około 12 mln. Najistotniejszym regionem świata z punktu widzenia BIZ był region Azji i Pacyfiku.

W bieżącym roku spodziewany jest spadek bezpośrednich inwestycji zagranicznych typu greenfield w skali świata o 10-15%. Prognoza FDI Intelligence mówi o 13-procentowym spadku. Relatywnie niższy spadek w pierwszych miesiącach roku może nasilać się w kolejnych. Liczby te różnią się jednak od prognoz dla globalnych przepływów BIZ. Wg UNCTAD spadną one w 2009 r. o ok. 50%. Wynika to przede wszystkim ze zmniejszenia liczby fuzji i przejęć, a wskutek kryzysu także ich wartości. Ponadto wpływ utrudnień na rynku kredytowym na realne inwestycje jest znacznie niższy niż na globalne statystyki BIZ.

Podobne wiadomości:

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Aktualności 2014-12-15

Czy autonomiczne samochody podniosą podatki?

Czy autonomiczne samochody podniosą podatki?

Aktualności 2015-07-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.