mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będzie nowa hybryda Hondy

Będzie nowa hybryda Hondy

Japoński koncern Honda zapowiada zmianę wśród swoich modeli o napędzie hybrydowym. Jedynie do września prowadzona będzie produkcja modelu Honda Insight, zaś w 2009 roku w sprzedaży pojawi się całkowicie nowy model hybrydowy.

Będzie nowa hybryda Hondy

Mały, dwumiejscowy Insight, wprowadzony do sprzedaży na rynku amerykańskim w 1999 r., w pierwszych czterech miesiącach tego roku sprzedany został tylko w liczbie 320 egzemplarzy. To w porównaniu z ponad 30 tys. sprzedanych egzemplarzy Toyoty Prius mówi wszystko. Zakończenie produkcji potwierdził wiceprezes Hondy, Richard Colliver. Jednocześnie potwierdził informację o trwających pracach nad całkowicie nowym modelem, który jednak nie będzie gotowy przed 2009 r.

Nowy model Hondy ma być bardziej rodzinnym autem, porównywalnym gabarytami do Priusa. Jego ceny będą się kształtować poniżej obecnych cen Hondy Civic Hybrid, której bazowa wersja w Stanach Zjednoczonych kosztuje 22.700 dolarów. Nowa hybryda na początku będzie wytwarzana jedynie w zakładach w Japonii, być może później także w USA. W planach nie ma stworzenia analogicznej wersji pod marką Acura. Celem jest uzyskanie rocznej sprzedaży na poziomie 200 tys. egzemplarzy, w tym 100 tys. w samych Stanach. Łącznie z pozostałymi modelami hybrydowymi Hondy, roczna sprzedaż powinna przekroczyć 300 tys. sztuk.

Honda prowadzi również zaawansowane prace nad nową generacją czterocylindrowego diesla, który na rynku europejskim dostępny jest od dwóch lat, oraz sześciocylindrowej jednostki wysokoprężnej, która byłaby oferowana zarówno w pojazdach marki Honda oraz Acura. Wg szefów japońskiego koncernu, w silniki hybrydowe będą wyposażane małe modele, zaś w diesle te z wyższych klas.

Jednocześnie Honda planuje otwarcie nowych fabryk samochodów w Stanach Zjednoczonych oraz Japonii, fabryki silników w Kanadzie oraz rozszerzenie ekspansji na rynku indyjskim.

Czytaj także:
100 tys. hybrydowych Hond (2005-05-24)

Zobacz więcej o marce Honda

Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda Insight Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda Honda Insight

Podobne wiadomości:

Honda Civic Type R – rekordzista już w produkcji

Honda Civic Type R – rekordzista już w...

Aktualności 2017-06-10

Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem

Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.