mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będzie nowy "polski" model!

Będzie nowy "polski" model!

Opel potwierdził dziś, że planowany na 2013 rok nowy kabriolet marki bazujący na Astrze, będzie produkowany w zakładach niemieckiego koncernu w Gliwicach.

Będzie nowy
Opel nie zdradza jak dotąd żadnych konkretnych szczegółów na temat samego auta. Wiadomo jedynie, że konstrukcja nowego kabrioletu będzie oparta na architekturze samochodów kompaktowych firmy Opel, takich jak aktualna Astra, Astra SportsTourer oraz Astra GTC, która niedługo zostanie wprowadzona do sprzedaży. Kabriolet pojawi się na rynku w 2013 r., ale nie wiadomo, czy w nazwie pojawi się Astra, czy będziemy mieć do czynienia z całkowicie innym nazewnictwem.

Nowe cabrio Opla będzie wytwarzane w nowoczesnym i wydajnym zakładzie produkcyjnym w Gliwicach razem z obecnym modelem pięciodrzwiowej Astry. Jego produkcję zaplanowano w ramach inwestycji firmy w wysokości 11 mld euro, ogłoszonej przed niemal rokiem, a która objęła już takie modele jak Insignia, nowa Astra, Meriva, Zafira oraz elektryczna Ampera.

- Nowy kabriolet będzie stanowił świetne uzupełnienie w ofercie naszych produktów – powiedział CEO Opel/Vauxhall Nick Reilly. - Kontynuuje on długą tradycję legendarnych i emocjonujących kabrioletów firmy Opel, dzięki którym nasza marka uzyskała dobrą opinię. Jestem pewien że nasz nowy kabriolet o ekskluzywnym, eleganckim wyglądzie przyniesie taki sam rezultat.

- Ogłoszenie decyzji o uruchomieniu produkcji tego modelu jest kolejnym ważnym momentem dla zakładu. Jesteśmy zadowoleni, że nasze wysiłki nie poszły na marne, a doświadczenie, które nabywają pracownicy zakładu produkując Astrę IV będzie wykorzystane w kolejnych latach - powiedział Andrzej Korpak, dyrektor gliwickiego zakładu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel produkcja samochodow fabryka Opel Gliwice

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.