mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będzie pomoc dla Fabryki Łożysk Tocznych Kraśnik

Będzie pomoc dla Fabryki Łożysk Tocznych Kraśnik

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. podpisała z Fabryką Łożysk Tocznych Kraśnik S.A. umowę pożyczki na ratowanie, która formalizuje udzielenie pomocy publicznej. 12,5 mln zł zostanie wypłacone spółce niezwłocznie po ustanowieniu przez nią zabezpieczeń na rzecz ARP S.A.

Będzie pomoc dla Fabryki Łożysk Tocznych Kraśnik
Fabryka Łożysk Tocznych KRAŚNIK S.A jest jednym z większych producentów łożysk tocznych w Polsce. Spółka zatrudnia ok. 2 tys. osób, jej obroty za 2009 r. wyniosły ok. 150 mln zł.
 
Środki pozyskane z pomocy ARP S.A. zostaną przeznaczone przez spółkę na wydatki związane z prowadzeniem działalności podstawowej. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. będzie również brać aktywny udział w procesie restrukturyzacji spółki, w wyniku której FŁT Kraśnik S.A. powinna uzyskać trwałą rentowność.

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą Lublina

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą...

Polskie drogi 2016-05-02

Komentuj:

~Laik 2010-06-24

Hmm, co z tego co wiem, to linia kredytowa z MFW to coś w rodzaju overdraftu w rachunku osobistym. Płaci się kilka groszy rocznie za przyznanie i nikt nie zmusza by z niego korzystać. Przydaje się, gdy np. kilka dni przed wypłatą brakuje środków na koncie. Polska ma taką linię przyznaną od roku i z niej dotychczas (pomimo szalejącego na świecie kryzysu) nie skorzystała. Posiadanie jej daje nam jednak możliwość obrony przed atakami spekulantów na naszą walutę (zwiększa nasze rezerwy dewizowe). Co widzisz złego w tym, że rząd i nowy Prezes NBP troszczy się o siłę i stabilność naszej waluty?? Ps. Poprzedni Prezes NBP był lepszy?? Człowiek bez odpowiedniego wykształcenia, kompletnie nieznany, mylący podstawowe pojęcia - po prostu żenada.

~KOALA 2010-06-24

Ja dodam od siebie.... W ostatnich dniach Bronek bardzo śpieszył się z powołaniem nowego kandydata na prezesa NBP... poprzedni który zginął (czy został zamordowany, bo do dziś nie wiadomo czy to nie był zamach) pod Smoleńskiem mocno opierał się przed wciskaną nam pożyczką 20 mld, twierdząc że jest nam niepotrzebna i na bardzo niekorzystnych warunkach... Natomiast szybko wybrana "gwiazda polityczna" Marek Belka wiedział po co go wybierają i na biegu podpisał pożyczkę... Jak niedługo usłyszycie że Polska jest w kryzysie bo musi spłacać kredyty to już wiecie komu dziękować... Ale żaden z polityków Platformy o tym wam nie wspomniał... W mediach też jakby cicho :) No i jeszcze jedno... prezesa NBP nie można odwołać przed ukończeniem jego kadencji... Podziękujcie Platfusom Obywatelskim

~Benz 2010-06-24

Jakiś pretekst, powód społeczeństwu trzeba dać. Akurat mam w rodzinie pracownika stoczni i jasno powiedział, że do upadku przyczynił się umyślnie zarząd wcześniej powołany przez....ludzi Tuska. Wiadomo że nie można zamknąć czy sprzedać dobrze prosperującego zakładu, ale dziecinnie łatwo jest doprowadzić do jego upadłości.

~Tommy 2010-06-22

To nie Tusk zamknął stocznie, tylko stocznie przegrały walką z zagraniczną konkurencją. Gdyby były dochodowe, to nadal by funkcjonowały. A tak, to co miał rząd zrobić?? Kupować od stoczni statki, których nie potrzebuje (za podatników - czyli nasze pieniądze) i składować je na polu pod Warszawą?? A może nadal, tak jak to było przez lata, dotować za nasze pieniądze, nierentowną produkcję (wpompowano w przemysł stoczniowy miliardy złotych i nic to nie dało, bo Chińczycy i tak produkują taniej). Może lepiej te pieniądze przeznaczyć na naukę, szkolnictwo, drogi itp. a nie myśleć tak jak w PRL-u, że rząd ma zajmować się wszystkim m.in. produkcją statków??

~senkal 2010-06-22

to nie jedyny zakład który "pada" w ostatnim czasie. Tusek zamknął przecież stocznie - zapomnieliście ?? Setki (a z kooperantami) tysiące osób są bez pracy! Wyciągnijcie jakieś wnioski!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.