mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będzie strajk w Michelin?

Będzie strajk w Michelin?

Związki zawodowe działające w olsztyńskim zakładzie należącym do francuskiego koncernu Michelin domagają się podwyżek płac. Niestety negocjacje prowadzone z zarządem nie zakończyły się porozumieniem. Niewykluczone, że zostanie zorganizowany strajk.

Będzie strajk w Michelin?
Obecnie Michelin Polska jest jednym z największych pracodawców w regionie Warmii i Mazur, firma zatrudnia ponad 4,5 tys. pracowników, a olsztyńska fabryka, wyposażona w najnowocześniejsze urządzenia, jest najważniejszym zakładem przemysłowym koncernu oponiarskiego Michelin w Europie.

Jak podaje Rzeczpospolita, w olsztyńskiej siedzibie firmy od kwietnia trwa konflikt dotyczący wysokości płac. Związki zawodowe działające w zakładzie domagały się podwyżki płac o ponad 17 procent, natomiast zarząd proponował podwyżkę o 8,3 procent i ostatecznie podjął jednostronną decyzję o takiej właśnie podwyżce. To dwa razy więcej niż wynosi inflacja oraz coroczne podwyżki w zakładzie. Propozycje związkowe były nierealne, bo kosztowałyby zbyt dużo, a Michelin musi ostro konkurować na światowych rynkach. Firma poniosła niedawno spore wydatki inwestycyjne, a w planach ma kolejne inwestycje.

W związku z tym nie udało się osiągnąć kompromisu, a związki zawodowe zapowiedziały referendum strajkowe. Dokładny termin nie został jeszcze ustalony.

Podobne wiadomości:

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

~mikołaj 2008-06-30

idzcie glosowac na TAK,zobaczycie ze jak nie dojdzie do strajku benda w nas jechac ile wlezie,a w kolejnych latach podwyzki beda jak w poprzednicz 10-20gr w perspektywie mlodego czlowieka nie jest to zachecajace latwo policzys w siagu 30lat twoja placa wzrosnie 3-6zl BUAHAHA 30lat!!!

~pracownik 2008-06-25

to jest kpina co sie dzieje w tej fabryce pracownikow sie zastrasza nie bujcie sie i idzcie na referendum nasz los jest w naszych rekach

~bez podpisu 2008-06-23

świątek piątek czy niedziela a ty do roboty za 1400....... ile tak można mamy już dość.

~nowy 2008-06-20

niestety pracodawca zaczal kampanie zastraszania pracownikow w firmie . od wczoraj zaczely sie spotkania kierownictwa z pracownikami na ktorych jednoznacznie jest przedstawiana (w delikatny sposob ) sytuacja pracownika w przypadku gdy dolaczy do strajku .

~i bardzo dobrze 2008-06-19

zarobki w systemie czterobrygadowym wynoszące 1400zł netto to chyba jakies zarty

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.