mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będzie tanie Mitsubishi

Będzie tanie Mitsubishi

Podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej fabryki Mitsubishi w Tajlandii, szefowie koncernu zdradzili, że będzie w niej produkowany mały model o roboczej nazwie "global small".

Będzie tanie Mitsubishi
“Global Small” będzie pojazdem opartym na zupełnie nowej platformie. Obecnie w Mitsubishi trwają prace nad jej konstrukcją. Nowy model ma być "kompaktowy", "niedrogi" oraz musi "zapewniać niskie zużycie paliwa".

“Global Small” ma być pozycjonowany jako najtańszy produkt w gamie modelowej MMC, a firma planuje jego eksport na rynki zewnętrzne. Będzie to pojazd globalny skierowany do odbiorców krajów rozwijających się, gdzie przewiduje się wzrost zapotrzebowania na samochody, oraz krajów rozwiniętych, gdzie coraz modniejsza staje się przesiadka do mniejszych, bardziej oszczędnych i ekologicznych pojazdów. Do jego napędu zostaną wykorzystane jednostki napędowe o pojemności od 1 do 1,2 litra. Samochód ten według planów ma zadebiutować w roku podatkowym 2011.

Trzecia już fabryka Mitsubishi w Tajlandii powstanie w strefie przemysłowej Laem Chabang Industrial Estate w prowincji Chonburi. Nowa fabryka zostanie zbudowana na terenach przylegających do pierwszego i drugiego zakładu, a produkcja ma w niej ruszyć w marcu 2012 roku. Początkowo wydajność produkcyjna nowej fabryki wynosić będzie 150 tys. egzemplarzy rocznie, a w przyszłości może zostać zwiększona do 200 tys. sztuk. Nowy zakład ma zatrudniać około 3.000 osób.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mitsubishi
Tematy w artykule: Mitsubishi tanie samochody nowy model

Podobne wiadomości:

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Aktualności 2017-08-11

Mitusbishi Expander - kolejny model w Europie?

Mitusbishi Expander - kolejny model w...

Aktualności 2017-07-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji
Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji
Zapowiadany od kilku tygodni minivan od Mitsubishi Xpander w końcu doczekał się premiery na salonie samochodowym  w Indonezji. Poznaliśmy sporo szczegółów technicznych na jego temat.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic