mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będzie więcej fotoradarów

Będzie więcej fotoradarów

Choć tak nielubiane przez większość kierowców, to jednak przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach. Mowa tu o fotoradarach, w obrębie których maleje liczba zdarzeń drogowych.

Analizie zostało poddanych 360 punktów kontrolnych, w których zostały zamontowane maszty, co stanowi 78 proc. ogółu aktualnie wykorzystywanych urządzeń (462). Pod uwagę nie były brane punkty, w których maszty zamontowano w 2007 roku ze względu na zbyt krótki okres ich funkcjonowania.

Na koniec czerwca policja dysponowała 127 urządzeniami rejestrującymi pracującymi na bazie 462 masztów zainstalowanych na drogach całego kraju, a 213 maszty pozostają jeszcze do zainstalowania. Po ich montażu pozwoli to na łączne korzystanie z 675 masztów. W I połowie 2007r. zostało zainstalowanych 50 masztów. Należy przy tym dodać, że w niektórych miejscach w kraju urządzenia takie zostały zakupione również przez jednostki samorządu terytorialnego i są w posiadaniu i użytkowaniu lokalnych straży gminnych (miejskich).

Jak podkreślają przedstawiciele policji, zakres oddziaływania fotoradarów (czy też samej atrapy) nie odnosi się wyłącznie do punktu jego lokalizacji. W większości przypadków tablice informujące o radarowym pomiarze prędkości stoją już kilkaset metrów przed samym fotoradarem, co skutecznie wpływa na spowolnienie jazdy na całym tym odcinku. Co warte podkreślenia, w większości miejsc, gdzie fotoradary stoją już od kilku lat, liczba wypadków utrzymuje się na zerowym poziomie.

Czytaj także:
Polskie drogi wciąż niebezpieczne (2007-09-21)

Straż miejska już łapie (2007-07-30)

Straż miejska z fotoradarami (2007-06-20)


Podobne wiadomości:

Polskie drogi wciąż niebezpieczne

Polskie drogi wciąż niebezpieczne

Aktualności 2007-09-21

Komentuj:

~wkurzany 2007-10-08

Powinno być referendum w sprawie fotoradarów. Zdecydowana większość zagłosowała by za wypieprzeniem tego dziadostwa, które służy tylko nabijaniu kasy do budżetu.

~jorg 2007-10-03

Fotoradary to kolejna forma państwowego bandytyzmu ,najgorszego ze wszystkich bo w rzekomym majestacie chorego prawa popartego siłą władzy - pęd na kasę jest tu gołym okiem widoczny i kompletnie bezwstydny , a z bezpieczeństwem to nie ma nic wspólnego , wręcz często zwiększają fotoradary zagrożenie poprzez tworzenie sztucznych i bezsensownych korków

~zmac 2007-09-30

Jeszcze mam takie pytanie. Czy policjanta jadącego radiowozem bez sygnału obowiązują przepisy ruchu drogowego? Jak tak to jakim prawem jadą za kimś bez włączonego koguta i nagrywają wykroczenia. Dopuki nie włączy koguta nie jest pojazdem uprzywilejowanym i stwarzają większe zagrożenie niż samochód, za którym jadą.

~kierowca z długim stażem 2007-09-30

Przejechałem ze 2 mln kilometrów i nigdy nie miałem choćby najmniejszej stłuczki. Denerwuje mnie namierzanie przez policję i straż miejską kierowców w najbardziej idiotycznych miejscach - nie tam gdzie faktycznie jest niebezpiecznie i w czasie niebezpiecznej pogody lecz odwrotnie: tam gdzie bezpiecznie można jechać dwa razy szybciej niż nakazuje znak ustawiony na polecenie jakiegoś matoła do tego w super warunkach drogowych. Ewidentnie chodzi o okradanie kierowców z kasy - taki jeszcze jeden dodatkowy podatek drenujący tych co akurat prowadzą samochód. I to jest dla mnie zwykły skandal, z którym należy walczyć!!!

~Boa 2007-09-28

Czy legalizacja na miejsce odnosi się również do "grilla", czyli tego na trójnogu stawianego w dziwacznych miejscach? Jeśli tak, to jak ma wyglądać taka legalizacja?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.