mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będzie więcej fotoradarów

Będzie więcej fotoradarów

Choć tak nielubiane przez większość kierowców, to jednak przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach. Mowa tu o fotoradarach, w obrębie których maleje liczba zdarzeń drogowych.

Analizie zostało poddanych 360 punktów kontrolnych, w których zostały zamontowane maszty, co stanowi 78 proc. ogółu aktualnie wykorzystywanych urządzeń (462). Pod uwagę nie były brane punkty, w których maszty zamontowano w 2007 roku ze względu na zbyt krótki okres ich funkcjonowania.

Na koniec czerwca policja dysponowała 127 urządzeniami rejestrującymi pracującymi na bazie 462 masztów zainstalowanych na drogach całego kraju, a 213 maszty pozostają jeszcze do zainstalowania. Po ich montażu pozwoli to na łączne korzystanie z 675 masztów. W I połowie 2007r. zostało zainstalowanych 50 masztów. Należy przy tym dodać, że w niektórych miejscach w kraju urządzenia takie zostały zakupione również przez jednostki samorządu terytorialnego i są w posiadaniu i użytkowaniu lokalnych straży gminnych (miejskich).

Jak podkreślają przedstawiciele policji, zakres oddziaływania fotoradarów (czy też samej atrapy) nie odnosi się wyłącznie do punktu jego lokalizacji. W większości przypadków tablice informujące o radarowym pomiarze prędkości stoją już kilkaset metrów przed samym fotoradarem, co skutecznie wpływa na spowolnienie jazdy na całym tym odcinku. Co warte podkreślenia, w większości miejsc, gdzie fotoradary stoją już od kilku lat, liczba wypadków utrzymuje się na zerowym poziomie.

Czytaj także:
Polskie drogi wciąż niebezpieczne (2007-09-21)

Straż miejska już łapie (2007-07-30)

Straż miejska z fotoradarami (2007-06-20)


Podobne wiadomości:

Polskie drogi wciąż niebezpieczne

Polskie drogi wciąż niebezpieczne

Aktualności 2007-09-21

Komentuj:

~wkurzany 2007-10-08

Powinno być referendum w sprawie fotoradarów. Zdecydowana większość zagłosowała by za wypieprzeniem tego dziadostwa, które służy tylko nabijaniu kasy do budżetu.

~jorg 2007-10-03

Fotoradary to kolejna forma państwowego bandytyzmu ,najgorszego ze wszystkich bo w rzekomym majestacie chorego prawa popartego siłą władzy - pęd na kasę jest tu gołym okiem widoczny i kompletnie bezwstydny , a z bezpieczeństwem to nie ma nic wspólnego , wręcz często zwiększają fotoradary zagrożenie poprzez tworzenie sztucznych i bezsensownych korków

~zmac 2007-09-30

Jeszcze mam takie pytanie. Czy policjanta jadącego radiowozem bez sygnału obowiązują przepisy ruchu drogowego? Jak tak to jakim prawem jadą za kimś bez włączonego koguta i nagrywają wykroczenia. Dopuki nie włączy koguta nie jest pojazdem uprzywilejowanym i stwarzają większe zagrożenie niż samochód, za którym jadą.

~kierowca z długim stażem 2007-09-30

Przejechałem ze 2 mln kilometrów i nigdy nie miałem choćby najmniejszej stłuczki. Denerwuje mnie namierzanie przez policję i straż miejską kierowców w najbardziej idiotycznych miejscach - nie tam gdzie faktycznie jest niebezpiecznie i w czasie niebezpiecznej pogody lecz odwrotnie: tam gdzie bezpiecznie można jechać dwa razy szybciej niż nakazuje znak ustawiony na polecenie jakiegoś matoła do tego w super warunkach drogowych. Ewidentnie chodzi o okradanie kierowców z kasy - taki jeszcze jeden dodatkowy podatek drenujący tych co akurat prowadzą samochód. I to jest dla mnie zwykły skandal, z którym należy walczyć!!!

~Boa 2007-09-28

Czy legalizacja na miejsce odnosi się również do "grilla", czyli tego na trójnogu stawianego w dziwacznych miejscach? Jeśli tak, to jak ma wyglądać taka legalizacja?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.