mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będzie wsparcie dla zwolnionych na Podkarpaciu

Będzie wsparcie dla zwolnionych na Podkarpaciu

Komisja Europejska wydała pozytywną decyzję w sprawie polskiego wniosku o środki z Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji. Wsparcie przeznaczone jest dla byłych pracowników trzech przedsiębiorstw z Podkarpacia: Huty Stalowej Woli S.A., HSW – Zakład Zespołów Napędowych Sp. z o.o. oraz Zakładów Metalowych DEZAMET S.A.

Wniosek złożony przez Polskę dotyczy zwolnień 594 pracowników przez trzy zakłady produkcji maszyn budowlanych, drogowych i górniczych oraz części do tego rodzaju maszyn. Zwolnienia są wynikiem spadku eksportu wskutek zmniejszenia się popytu ze strony kluczowych partnerów handlowych, co spowodowało znaczne zmniejszenie zamówień na produkty i usługi oferowane przez przedsiębiorstwa oraz utratę płynności finansowej. Decyzja Komisji Europejskiej daje „zielone światło” władzy budżetowej UE, czyli Parlamentowi Europejskiemu i Radzie na podjęcie decyzji w sprawie uruchomienia środków EFG na potrzeby realizacji wniosku.

Pomoc finansowa, w ramach EFG, będzie przeznaczona dla dwustu spośród zwolnionych pracowników. Realizacja zindywidualizowanego pakietu wsparcia dla zwolnionych pracowników rozpoczęła się 1 sierpnia 2009 r. Składa się on z następujących usług świadczonych przez publiczne służby zatrudnienia: pomoc w poszukiwaniu pracy (pośrednictwo pracy); poradnictwo zawodowe; indywidualnie dobrane szkolenia i przekwalifikowanie; pomoc w zakresie samozatrudnienia; dodatki szkoleniowe; wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy; staże.

Pakiet wsparcia będzie oferowany zwolnionym pracownikom co najmniej do końca 2011 r. Wartość wniosku wynosi 697,8 tys. euro, w tym wkład EFG stanowi 453,6 tys. euro.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech