mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będzie wsparcie dla zwolnionych na Podkarpaciu

Będzie wsparcie dla zwolnionych na Podkarpaciu

Komisja Europejska wydała pozytywną decyzję w sprawie polskiego wniosku o środki z Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji. Wsparcie przeznaczone jest dla byłych pracowników trzech przedsiębiorstw z Podkarpacia: Huty Stalowej Woli S.A., HSW – Zakład Zespołów Napędowych Sp. z o.o. oraz Zakładów Metalowych DEZAMET S.A.

Wniosek złożony przez Polskę dotyczy zwolnień 594 pracowników przez trzy zakłady produkcji maszyn budowlanych, drogowych i górniczych oraz części do tego rodzaju maszyn. Zwolnienia są wynikiem spadku eksportu wskutek zmniejszenia się popytu ze strony kluczowych partnerów handlowych, co spowodowało znaczne zmniejszenie zamówień na produkty i usługi oferowane przez przedsiębiorstwa oraz utratę płynności finansowej. Decyzja Komisji Europejskiej daje „zielone światło” władzy budżetowej UE, czyli Parlamentowi Europejskiemu i Radzie na podjęcie decyzji w sprawie uruchomienia środków EFG na potrzeby realizacji wniosku.

Pomoc finansowa, w ramach EFG, będzie przeznaczona dla dwustu spośród zwolnionych pracowników. Realizacja zindywidualizowanego pakietu wsparcia dla zwolnionych pracowników rozpoczęła się 1 sierpnia 2009 r. Składa się on z następujących usług świadczonych przez publiczne służby zatrudnienia: pomoc w poszukiwaniu pracy (pośrednictwo pracy); poradnictwo zawodowe; indywidualnie dobrane szkolenia i przekwalifikowanie; pomoc w zakresie samozatrudnienia; dodatki szkoleniowe; wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy; staże.

Pakiet wsparcia będzie oferowany zwolnionym pracownikom co najmniej do końca 2011 r. Wartość wniosku wynosi 697,8 tys. euro, w tym wkład EFG stanowi 453,6 tys. euro.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hamann Jaguar F-Pace - nietuzinkowy
Hamann Jaguar F-Pace - nietuzinkowy
Niemiecki tuner opracował nowy bodykit i nieco podrasował jednostkę napędową. Propozycja dla tych, którzy uważają F-Pace za nudny samochód.