mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będziesz wiedział gdzie jest niebezpiecznie

Będziesz wiedział gdzie jest niebezpiecznie

AutoMapa i Fundacja Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny” zrealizowały projekt „500 najniebezpieczniejszych stref drogowych w Polsce”, dzięki któremu wszyscy kierowcy podróżujący w nawigacji satelitarlną z wgraną AutoMapą będą mieli dostęp do danych o szczególnie niebezpiecznych odcinkach dróg na terenie Polski.

Będziesz wiedział gdzie jest niebezpiecznie
Dane pozyskane od Komendy Głównej Policji pozwolą polskim kierowcom na bezpieczniejszą podróż po drogach naszego kraju. - "Stan bezpieczeństwa na polskich drogach jest wciąż niezadowalający. Wypadki zdarzają się wszędzie, jednak jest wiele miejsc w Polsce, gdzie dochodzi do nich szczególnie często. Obserwuję, że coraz więcej osób jeździ z nawigacją i uważam, że  jest to świetna metoda na przekazywanie kierowcom informacji." - mówi Krzysztof Hołowczyc.   


Sytuacja na polskich drogach zmienia się dynamicznie, dlatego też dane zebrane w ramach projektu „500 najniebezpieczniejszych stref drogowych w Polsce” będą aktualizowane co pół roku. Dane zebrane w ramach projektu „500 najniebezpieczniejszych stref drogowych w Polsce” dostępne są w najnowszej wersji AutoMapy oznaczonej numerem 5.5, w lokalizatorze internetowym Targeo.pl, w jego mobilnej wersji Targeo.mobi oraz dla użytkowników usługi Drogowskaźnik w sieci Plus.
Tematy w artykule: bezpieczenstwo nawigacja

Podobne wiadomości:

Fotelik samochodowy - jaki wybrać

Fotelik samochodowy - jaki wybrać

Bezpieczna jazda 2015-11-06

Pakowanie walizek - jak bezpiecznie to robić cz.2

Pakowanie walizek - jak bezpiecznie to robić...

Bezpieczna jazda 2015-11-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.