mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ben Collins i ekstremalny zjazd Range Roverem

Ben Collins i ekstremalny zjazd Range Roverem

Ben Collins, znany jako eks-Stig, to człowiek, który nie czuje strachu. Ne da się bowiem wytłumaczyć w inny sposób najnowszego wyczynu, który dokonał. Postanowił zjechać z Inferno Murren siedząc za kółkiem Range Rovera Sport.

Ben Collins i ekstremalny zjazd Range Roverem

Inferno Murren jest najdłuższym i najbardziej szalonym stokiem narciarskim na świecie. Droga ze szczytu Piz Gloria aż do szwajcarskiego miasteczka Murren zajmuje jakieś 15 km, a podczas zjazdu różnica wysokości wynosi 2,17 km.

Pierwszy odcinek jest szeroki i niesamowicie szybki. Kolejny jest bardzo wąski, kręty i bardzo niebezpieczny. Jeżeli coś pójdzie nie tak, to najprawdopodobniej będzie to ostatni błąd, jaki popełniliśmy w życiu. Zatem wystarczy przejechać przez niego cało, aby stać się legendą.

Zjazd po Inferno Murren na nartach jest nie lada wyczynem. Dlatego Ben Collins postanowił zjechać stamtąd za kierownicą Range Rovera Sport. Pod maską pracuje żwawa, pięciolitrowa jednostka V8 wspomagana przez kompresor. Brytyjski SUV dysponuje mocą 510 KM, które podczas tego wyczynu mają najmniejsze znaczenie.

Auto, które wzięło udział w wyzwaniu jest zupełnie seryjne. Dla bezpieczeństwa zamontowano w nim klatkę, sportowe fotele, kilka wzmocnień i wyczynowe opony. O tej porze roku zamiast śniegu spotkamy tam mieszankę błota, luźnych kamieni, skruszonego asfaltu oraz żwiru zmieszanego z trawą. Przy takich warunkach awaryjne hamowanie z prędkości 154 km/h nie będzie skuteczne.

Zobaczcie, jak wyglądał ekstremalny przejazd, który zajął w sumie 21 minut 36 sekund. Sam Ben Collins przyznał, że był to jeden z najbardziej szalonych wyczynów, jakich dokonał w swym życiu, a pamiętajmy że przez długi czas pracował jako kaskader.

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Land Rover Range Rover
Land Rover Range Rover
Cena podstawowa już od: 159 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. suv-2dr.
Tematy w artykule: Range Rover Range Rover Sport Stig

Podobne wiadomości:

Range Rover Sport - nowości w gamie

Range Rover Sport - nowości w gamie

Aktualności 2015-03-24

Overfinch Range Rover - w wersji Manhattan i...

auto motor i sport 2016-10-06

Brytyjski tuner wie jak dopieścić najbogatszych klientów. Na warsztat wzięto dwa modele Range Rovera z przedłużonym nadwoziem i zmieniono je tak, że śmiało mogą konkurować z Bentleyem Bantaygą o miano najbardziej luksusowego SUV-a na świecie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Volkswagen T-Cross z hiszpańskiej fabryki
Nowy Volkswagen T-Cross z hiszpańskiej fabryki
Hiszpańskie zakłady Volkswagen Nawara będą produkować Volkswagena T-Crossa, nowego kompaktowego SUV-a niemieckiej marki. Poinformował o tym kilka dni temu dr Andreas Tostmann, szef działu Produkcji i Logistyki Volkswagena.