mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bentley Continental GT do naprawy

Bentley Continental GT do naprawy

Należąca do koncernu Volkswagena, marka Bentley jest zmuszona wezwać do serwisów na całym świecie 1159 posiadaczy modelu Continental GT. W tych egzemplarz może wystąpić awaria układu chłodzącego przednich hamulców.

Bentley Continental GT do naprawy

”Podczas przeglądu jednego z egzemplarzy luksusowego modelu Continental GT technik serwisu marki Bentley wykrył usterkę, która powstała na skutek przetartego przewodu dostarczającego do przednich hamulców schłodzone powietrze. Być może uszkodzona część podczas jazdy otarła się np. o szczęki hamulcowe” – tłumaczyła powód rozpoczęcia akcji serwisowej rzeczniczka prasowa marki. „Dla pewności, postanowiliśmy ogłosić akcję przywoławczą dla wszystkich modeli wyprodukowanych w jednej serii do marca 2004 rok” – dodaje.

Jak zapewnia przedstawiciel Bentleya sprawdzenie wadliwych elementów potrwa w serwisie zaledwie około godziny. Producent do tej pory nie zanotował żadnych wypadków spowodowanych tą awarią.

Niewielka część, uszkodzonych aut – 81 egzemplarzy stawi się w serwisach w Stanach Zjednoczonych. Akcją przywoławczą pokieruje tamtejszy związek ruchu drogowego NHTSA. Na Starym Kontynencie do serwisów trafi 389 aut.

Zobacz galerię zdjęć modelu Bentley Continental GT


Podobne wiadomości:

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Samochody luksusowe 2016-10-19

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

~kutwa 2006-08-25

hehehe, trzeba być wiesniakiem, zeby kupować VW ze znaczkiem Bentleya, to tak jak kupić dresik Adidasa na rynku- znaczek ten sam, gorzej z jakoscią. Podobnoć VW ma również zamiar przykleić znaczek Bentleya Touareq'owi. Czysty biznes. Pewnie tylko silnik zmienią na większy i cena pójdzie dwukrotnie w górę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.
Nowy Citroen C3 Nowy Citroen C3