mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bentley Continental GT do naprawy

Bentley Continental GT do naprawy

Należąca do koncernu Volkswagena, marka Bentley jest zmuszona wezwać do serwisów na całym świecie 1159 posiadaczy modelu Continental GT. W tych egzemplarz może wystąpić awaria układu chłodzącego przednich hamulców.

Bentley Continental GT do naprawy

”Podczas przeglądu jednego z egzemplarzy luksusowego modelu Continental GT technik serwisu marki Bentley wykrył usterkę, która powstała na skutek przetartego przewodu dostarczającego do przednich hamulców schłodzone powietrze. Być może uszkodzona część podczas jazdy otarła się np. o szczęki hamulcowe” – tłumaczyła powód rozpoczęcia akcji serwisowej rzeczniczka prasowa marki. „Dla pewności, postanowiliśmy ogłosić akcję przywoławczą dla wszystkich modeli wyprodukowanych w jednej serii do marca 2004 rok” – dodaje.

Jak zapewnia przedstawiciel Bentleya sprawdzenie wadliwych elementów potrwa w serwisie zaledwie około godziny. Producent do tej pory nie zanotował żadnych wypadków spowodowanych tą awarią.

Niewielka część, uszkodzonych aut – 81 egzemplarzy stawi się w serwisach w Stanach Zjednoczonych. Akcją przywoławczą pokieruje tamtejszy związek ruchu drogowego NHTSA. Na Starym Kontynencie do serwisów trafi 389 aut.

Zobacz galerię zdjęć modelu Bentley Continental GT


Podobne wiadomości:

Bentley Bentayga z silnikiem TDI

Bentley Bentayga z silnikiem TDI

Samochody luksusowe 2016-09-03

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Samochody luksusowe 2017-08-30

Komentuj:

~kutwa 2006-08-25

hehehe, trzeba być wiesniakiem, zeby kupować VW ze znaczkiem Bentleya, to tak jak kupić dresik Adidasa na rynku- znaczek ten sam, gorzej z jakoscią. Podobnoć VW ma również zamiar przykleić znaczek Bentleya Touareq'owi. Czysty biznes. Pewnie tylko silnik zmienią na większy i cena pójdzie dwukrotnie w górę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało o działaniu systemu, który pozwala sprawdzić przeszłość samochodu sprowadzonego z zagranicy. Od przyszłego roku usługa poszerzy się o nowe funkcje.