mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bentley chce powrócić do Le Mans

Bentley chce powrócić do Le Mans

Ostatnie 12 lat to dominacja zespołu Audi w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans. Dominacja ta została przerwana dwa razy: w roku 2003 przez Bentleya oraz w 2009 przez zespół Peugeota. Brytyjska marka znów może namieszać na Circuit de la Sarthe.

Bentley chce powrócić do Le Mans
W tegorocznych zmaganiach najciekawszą rywalizacją na torze Circuit de la Sarthe będzie walka Audi z powracającym do stawki zespołem Toyoty. Na starcie do 24h Le Mans w sezonie 2012 zabraknie zespołu Peugeota, który wycofał się ze startów. Do wyścigów Le Mans chce za to powrócić Bentley.

Co ciekawe brytyjska marka nie zamierza jednak wracać z bolidem klasy LMP1, a autem, które miałby startować w klasie GT. Może to sugerować, że na starcie pojawiły by się Continetale GT.

Bentley podkreśla jednak, że to na razie plany, jednak bardzo zaawansowane gdyż Brytyjczycy zatrudnili Grahama Humphrysa, człowieka, który był szefem projektantów przy projekcie BMW V12 LMR, prototypu, który wygrał wyścig na Circuit de la Sarthe w 1999 roku.

Wygląda na to, że Bentley jest bliski powrotu do Le Mans, szkoda jednak, że powróci do "słabszej" klasy. Oczywiście Brytyjczycy nie mogą wystawić swojego bolidu w LMP1, gdyż ta klasa jest zarezerwowana dla Audi. Najpierw zespół z Ingolstadt musiałby wycofać się z Le Mans tak by VAG dało zielone światło dla wejścia zespołu Bentley do tej klasy. Póki co jednak Bentley może jedynie startować w klasie GT. Wiele mediów związanych z motosportem uważa, że Bentley Speed 8, który wygrał w Le Mans w 2003 roku to tak naprawdę bolid Audi w innym przebraniu.

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny

Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny

Aktualności 2018-05-15

Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy polskie ceny

Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy...

Aktualności 2017-10-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.